До кінця року в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника планують завершити всі підготовчі процедури зі створення на базі закладу Інституту Конфуція. Про це сьогодні в облдержадміністрації, після зустрічі з представниками делегації з Китаю, зокрема міста Тяньшуй, повідомив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«Інститут Конфуція – це філософія, культура, можливість міжцивілізаційного діалогу, – переконаний Ігор Цепенда. – Його створення буде новим поштовхом до поглиблення взаємин з Китайською Народною Республікою». За словами науковця, сьогодні у світі нараховується більше 150 таких інститутів. Є вони також в Україні, у Луганську та Харкові. Прикарпатський національний університет, як вважає його ректор, також має потенціал для відкриття інституту Конфуція, адже тут упродовж 10 років готують знавців китаїстики, студенти закладу практикуються в Китаї, напрацьовано ґрунтовну викладацьку базу, повідомляє прес-служба ПНУ ім. В.Стефаника кореспондентові “Бліц-інфо”.

«Найважливіше, що китайська сторона вже окреслила нам партнера, – зазначив Ігор Цепенда. – Це педагогічний університет Тяньшуй, який вважається одним із найбільш потужних центрів розвитку китайської освіти у західному регіоні Китаю».

У світі щоразу більша кількість людей, як сказав журналістам ректор Тяньшуйського педагогічного університету Ту Сунсі, прагне якомога більше дізнаватися про Китай. «Зрозуміти Китай неможливо без мови, – стверджує він. – Саме через інститути Конфуція Китай розповсюджує китайські мову та культуру».

Це надзвичайно важлива справа, і не лише для Китаю. У коментарі представникам ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький підкреслив: для України – це ще один крок «у світовий простір», розширення можливостей для пізнання світу.