plast

 

«Пластуни», зі свого боку, зазначили, що така зустріч представників їхньої організації з керівниками області, начальниками департаментів та управлінь державної адміністрації відбувається вперше, проте має стати традиційною. Адже лише через відкритий діалог з владою можна донести нагальні проблеми «Пласту» в області. Як пише газета “Галичина”, голова ОДА Андрій Троценко доручив створити робочу групу, котра складатиметься з керівників структурних підрозділів державної адміністрації, представників «Пласту» та вивчатиме проблемні питання розвитку «пластового» руху на Прикарпатті для подальшого підписання меморандуму про співпрацю.

«Обласна державна адміністрація готова максимально сприяти і допомагати в розвитку «пластового» руху, всі пропозиції, які надходитимуть від представників «Пласту», беремо на особливий контроль», — зазначив голова ОДА. Своєю чергою, голова обласної ради Василь Скрипничук наголосив, що обласна рада приймала рішення про святкування 100-річчя «Пласту» і наскільки могла, настільки допомагала фінансово цій організації. Ця співпраця триватиме. «Пласт» є однією з найстаріших патріотичних молодіжних організацій в Україні — існує вже 102 роки. Нині це потужна скаутська організація, учасниками котрої є приблизно 10 тисяч осіб по всій України. Як зазначив голова «Пласту» в Івано-Франківській області Микола Данилів, на Прикарпатті ця організація хоч повільно, проте розвивається. В області діє 11 «пластових» осередків, які налічують 870 «пластунів». Найбільшими «пластовими» осередками на Прикарпатті є Рогатин, Коломия та Івано-Франківськ.

«Невід’ємною та важливою складовою «пластового» виховання є вишкільні табори, де молодь має можливість застосувати на практиці знання, що здобула за рік. «Пласт» розглядає табір як місце, де дитина виховується, а оздоровлення — це лише одна з граней тієї конструкції, яку ми вибудовуємо», — зазначив голова окружної «пластової» ради Ярема Зварчук. Торік станиця Івано-Франківськ провела дев’ять вишкільних таборів — шість юнацьких і три новацьких (для дітей від шести до 11 років). У них взяло участь 250 «пластунів». Цього року планують провести вже 10 таборів та охопити 300 дітей. Також на Прикарпатті буде п’ять «пластових» таборів обласного рівня і чотири всеукраїнського, які пройдуть на базі осель «Чота крилатих», «Сокіл», «Остодора», та один мандрівний на теренах Надвірнянського та Богородчанського районів.

Одне із питань, обговорених на круглому столі, — зміцнення та розвиток «пластових» осель: табору-музею «Сокіл» у селі Гринькові Рожнятівського району та спеціалізованого виховно-вишкільного табору «Чота крилатих» у селі Луквиці Богородчанського району. Найстарішу оселю «Пласту» — «Сокіл» по праву вважають священною, адже кожен «пластун» має відвідати її хоча б раз у житті. Тому туди з’їжджаються скаути з усіх куточків Земної кулі. — Пластовий табір «Сокіл» було збудовано та засновано 1926 року, земельну ділянку під його будівництво виділив митрополит УГКЦ Андрей Шептицький, — розповідає перший заступник голови ОДА, колишній директор табору-музею «Сокіл» Володимир Семко. — Табір проіснував до 1939 року до приходу «перших совітів», після того, на жаль, був зруйнований і довгий час не існував. З відновленням незалежності України знайшлися ентузіасти, котрі доклалися до відбудови «пластового» табору. Нині «Сокіл» відновлений на 80%, є проблема із забезпеченням водою. Також дорога з івано-Франківська до Гринькова потребує нагального ремонту. До кінця травня спеціальна комісія об’їде «пластові» оселі області та вивчить їхні проблемні питання.