За 22 роки незалежності України саме сьогодні наша держава знаходиться за крок до підписання угоди про асоціацію з ЄС. І це заслуга чинної влади на чолі із Президентом України Віктором Януковичем. Про це 26 вересня заявила заступник голови Івано-Франківської обласної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ Жанна Дутчак під час круглого столу «Євроінтеграційні процеси в Україні: сучасний стан, проблеми та перспективи», який проходив в інтернет-виданні «Бліц-Інфо».

«Про євроінтеграційний вектор розвитку України чітко зазначено в програмних документах ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. В цьому контексті наша політична сила виступає не просто за асоціацію, а набуття повноправного членства в Європейському Союзі. 1 липня 2010 року саме за ініціативи ПАРТІЇ РЕГІОНІВ було прийнято Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», яким було на законодавчому рівні закріплено мету приєднання України до ЄС. Тому вражає цинізм представників опозиції, які і сьогодні пробують підтримувати в пересічних громадян Західної України стереотип щодо виключної проросійської орієнтації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ та Президента України Віктора Федоровича», – зазначила Жанна Дутчак.

Вона також зауважила, що вступ України до ЄС, незважаючи на популістські риторику, сьогодні є не вигідним  для такої політичної сили як ВО Свобода, але націоналісти не можуть вголос про це говорити, оскільки абсолютна більшість їх прихильників підтримують євроінтеграцію.

«У політичній програмі цієї політичної сили немає жодної згадки про євроінтеграційні прагнення. І це зрозуміло, адже після підписання угоди політичні партії України почнуть групуватися навколо двох основних європейських політсил, де радикалам, тобто свободівцям, місця немає», – відзначила регіоналка.

Оцінюючи ситуацію щодо загальної поінформованості громадськості краю щодо Європейського Союзу, заступник голови Івано-Франківської обласної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ Жанна Дутчак наголосила, що він сьогодні і справді досить таки низький. Тому протягом жовтня-листопада прикарпатські регіонали планують провести потужну інформаційну кампанію щодо роз’яснення людям основних засад майбутньої співпраці між Україною та ЄС.