Цього року для Івано-Франківщини у Державному бюджеті на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою передбачено загалом 5,5 млн. грн. Майже половину з цих коштів уже використано за призначенням.

Про це на нараді з питань реалізації Пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник.

Саме відшкодування вартості ліків у комплексі з іншими заходами, переконаний медик, сприяло зменшенню кількості осіб, хворих на гіпертонію, допомогло уникнути важких наслідків недуги, серед яких інфаркти та інсульти.

У подальшому, за словами Романа Мельника, передбачено розширення переліку препаратів для лікування гіпертонії, які підпадають під дію програми з часткового відшкодування їх вартості. Заплановано, що у такий перелік входитимуть 330 найменувань.

Обговорюючи стан справ з реалізації Пілотного проекту щодо здешевлення вартості медикаментів від гіпертонії на Прикарпатті, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації наголосив: проект активно впроваджується там, де є співпраця представників місцевої влади, лікарів та працівників аптечної мережі. Найкраще втілювали програму здешевлення ліків у Богородчанському районі, містах Яремче, Болехові, Рогатині, Городенці. «Там добре працює первинна ланка медицини, сімейні лікарі контролюють вживання препаратів від гіпертонії, є добра взаємодія між лікувальними та аптечними закладами», – вважає Роман Мельник.

Довідково: На сьогоднішній день 30 тис. прикарпатців хворіють на гіпертонію.
В області проживають 86 тис. інвалідів. Гіпертонічні хвороби входять до списку причин інвалідності.