Про хід прощі та всі її деталі сьогодні, 10 грудня, розповіли на пресконференції в Івано-Франківській духовній семінарії. Поспілкуватися із журналістами прийшли Ректор Івано-Франківської Духовної семінарії прот. Роман Микієвич та віце-ректори семінарії митр. прот. Борис Гобир і прот. Андрій Чорненко. Модерував зустріч Прессекретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський, пишуть Версії з посиланням на сайт Архієпархії. 

За словами організаторів, Архієрейську Божественну Літургію очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Вона розпочнеться об 11:00 год.

За словами ректора Івано-Франківської духовної семінарії о. Романа Микієвича, саме Божественна Літургія є кульмінацією усіх святкувань.

«Запрошуємо усіх вірян долучатися до прощі та відвідати богослужіння. Під час прощі виставлять мощі та ікони Блаженних. Окрім того можна буде отримати повний відпуст через таїнство сповіді, пресвятої Євхаристії і молитву в наміренні Святішого Отця», – каже о. Роман Микієвич.

Окрім того, о 16:00 у приміщенні франківського драмтеатру відбудеться урочиста академія «З Богом у серці». Віце-ректор духовної семінарії, о. Андрій Черненко зазначив, що захід складатиметься з двох частин.

«Перша частина – театралізоване дійство про життя одного зі святих, а друга частина – виступ творчих колективів. Одночасно на екрані демонструватимуться світлини, пов’язані з підпіллям УГКЦ», – розповідає отець.

В свою чергу, о. Борис Гобир поділився спогадами про процес легалізації УГКЦ в нашому місті.

«У цьому році минає 8-ма річниця від створення Івано-Франківської митрополії УГКЦ. А від легалізації української греко-католицької церкви пройшло вже 30 років. Без однієї події не було би іншої. Це дуже важливі дні для усіх вірян», – додав віце-ректор семінарії о. Борис Гобир.

Після пресконференції франківцям показали експозицію церковних речей, які пережили підпілля на Прикарпатті. Серед них – фелон священника з 1939 року та книги. Деякі з книг датовані ще сімнадцятим століттям.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!