news-image: Прикарпатців застерігають від небезпеки зимових Карпат

У розпал гірськолижного сезону, рятувальникам ДСНС роботи не бракує. За статистикою, більшість випадків загибелі та травмування людей у Карпатах припадає на зимовий період, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

Звісно, багатьох прикростей можна було б уникнути, якби любителі мандрівок зимовими Карпатами прислухалися до застережень рятувальників. Адже саме завищена оцінка власного фізичного та морального стану, самовпевненість у тому, що „зі мною цього не станеться” зіграє із туристами злий жарт.

Узимку, мабуть, найбільшу небезпеку в горах несуть снігові лавини. Скільки відважних, але необережних, заховали вони під сніговою масою, що зривається із крутосхилів із великою швидкістю й зносить на своїм шляху все – столітні смереки й буки, які витримували страшні вітри й бурі. Вижити під сніговою лавиною – справжнісінька фортуна. Адже снігова маса, що зсувається з гори зі швидкістю 90-100 кілометрів за годину, спричиняється до значних руйнувань і здатна в мить забрати людське життя.

Варто пам’ятати прості правила, котрі допоможуть вижити, навіть потрапивши під лавину:

– виконуйте плавальні рухи і тримайтесь, по можливості, з краю лавини, де швидкість руху менша;

– спробуйте створити простір навколо лиця і грудної клітини у разі зупинки лавини – це допоможе вашому диханню;

– не кричіть, якщо ви виявились всередині лавини, сніг повністю поглинає звуки, а крик та безглузді рухи лише позбавлять вас сил, кисню та тепла;

– не панікуйте та не дозволяйте собі заснути;

– пам’ятайте, що вас шукають і можуть врятувати.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до туристів, які відпочивають у горах, суворо дотримуватися правил безпеки, обов’язково реєструватися та проходити інструктаж у гірських пошуково-рятувальних пунктах Управління ДСНС в області, погоджувати з рятувальниками маршрути походів, періодично підтримувати зв`язок та у жодному разі не йти в гори за погіршення погодних умов і поганої видимості. Любителям гірських подорожей слід подбати про безпеку свого життя – це найкраща запорука того, що з вами нічого не станеться.

Сьогодні  на території Івано-Франківщини  функціонує 7 гірських пошуково-рятувальних підрозділів Управління ДСНС в області куди, у випадку необхідності, можна звернутися за допомогою.

Інформація для реєстрації туристичних груп розміщена на офіційному сайті Управління ДСНС в Івано-Франківській області за адресою –  www.if.dsns.gov.ua. ‎