Мінімальна зарплата 2020: як зростатиме

Про це йдеться на сторінці прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля:

▪️ З 1 вересня МЗП зросте до 5000 грн (+277 грн або +5,9%).
▪️ З 1 січня 2021 року МЗП зросте до 6000 грн (+1000 грн або +20%).
▪️ З 1 липня 2021 року МЗП зросте до 6500 грн (+500 грн або +8,3%).

Наше бачення щодо необхідності підвищувати МЗП базується на 5 факторах, які ми аналізуємо (споживчий попит, інфляція, зайнятість, подолання бідності, нерівність). Активні дебати щодо мінімальної зарплати точилися і в 2016-2017 роках, а тому ми ретельно вивчили переваги та недоліки тодішнього рішення.

Розрахунки показують, що збільшення МЗП:

 стимулюватиме споживчий попит на українську продукцію;
 дасть змогу привести мінімальну зарплату до реального прожиткового мінімуму, який зараз фактично 4,9 тис. грн;
 не матиме значного впливу на інфляцію;
 так само в умовах розігріву економіки не збільшиться і безробіття, що чітко можна відстежити за досвідом 2017 року.

🔹️ Наповнення бюджету та боротьба зі схемами
За червень 2020 року до Держбюджету надійшло майже 113 млрд грн, а це на 5,5% більше, ніж ми очікували. Ці цифри говорять про одну дуже важливу річ: почалася ефективна робота та ефективна боротьба зі схемами. Вже другий місяць поспіль від початку року ми бачимо, що держбюджет виконується.

Ось так наш міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував показники держбюджету за червень: «Більші надходження зі сторони податкових органів є результатом боротьби з тіньовими схемами і скрутками. Це показник зупинки схем». Обіцяю, це лише початок. Ми будемо й надалі знищувати тіньові схеми й у податковій, і на митниці.

🔸️ Фонд Стартапів
За червень Уряд через Фонд стартапів виплатив понад 7 млн грн сімом проєктам-переможцям. Команди отримали від 25 тис. до 50 тис. доларів на втілення інновації саме в Україні. Це дуже круті проєкти у сфері логістики, агросектору, освіти, медицини. Світ змінюється, і процес розробки вже приносить не менше доданої вартості, ніж процес виробництва. Саме тому ми маємо конкурувати за найкращі ідеї та створювати можливості для них в Україні. Більше читайте тут: https://usf.com.ua/projects_catalog/

🔹️ Співпраця з міжнародними партнерами
Вже найближчим часом ми сподіваємося підписати з ЄС меморандум про надання чергового траншу макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро. Також Україна отримала від Міжнародного банку реконструкції та розвитку підтримку на суму 350 млн доларів.

Ці кошти від міжнародних партнерів свідчать про те, що ми рухаємося вперед і це бачать експертні організації та наші міжнародні друзі.

🔸️ «Велике будівництво»
Цього тижня Уряд спрямував додаткові 35 млрд грн на ремонт і реконструкцію доріг. За ці кошти ми оновимо більше тисячі кілометрів доріг. Так, ми не тільки наближаємо стратегічну мету, що українці мають їздити хорошими дорогами, а й створюємо додаткові стимули для розігріву економіки.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!