Експерт назвав причину подорожчання продуктів в Україні - Погляд – новини  Чернівці

В ціні зростає хліб, крупи, молоко. Економісти кажуть: далі буде, пише Репортер. олія

Хліб подорожчає на 20 %

Минулого тижня на оперативній нараді у міського голови доповідали про моніторинг цін на харчування. Повідомили, що останнім часом у Івано-Франківську зросли ціни, зокрема на хліб. олія

«У період з 2016 по 2020 рік ціна на хліб зросла майже удвічі, – говорить заступниця начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Світлана Криворучко. – Якщо взяти двох наших виробників – «Івано-Франківський хлібокомбінат» і «Залізнична пекарня», то лише за останні 3-4 місяці ціна зросла більше, як на гривню – це 5-7 %. Також маємо націнку: в торговельній мережі «Хлібокомбінату» на 13 %, у «Залізничній пекарні» – на 67 %. Ціна зростатиме далі, бо дорожчає борошно. На нього, як і на олію, ціни зростають зараз майже щодня. Експерти прогнозують здорожчання хліба до кінця року ще на 20 %».

Згідно з даними статуправління, в Івано-Франківську немає дуже великої відмінності від середньоукраїнських цін. За словами Світлани Криворучко, лише хліб першого ґатунку і батон зросли на 8 % більше, ніж в середньому по Україні. Ще одна особ­ливість – у франківських супермаркетах дешевше, ніж на ринку.

«Це через те, що торговельні мережі дають знижки. Зате франківці інколи готові заплатити дорожче за домашні яйця й сметану на ринку, – каже Світлана Криворучко. – Борошно на ринку на 40 % дорожче, ніж у торговій мережі. Скоріш за все, через те, що ринок швидше реагує на підвищення ціни».

Дешеві фрукти, дорога олія

«Репортер» пішов на центральний ринок перевірити ціни. Загалом, вони там майже такі самі, як у супермаркетах. Свинина трохи дешевша – 80-95 грн за кг. Телятина, сало майже не відрізняються – 160 і 120 грн. Також трохи дешевше молоко (25 грн за півтора літра), домашня сметана коштує майже так, як у магазині. Також суттєво не відрізняються ціни на гречку й цукор, зате рис дорожчий. Картопля й морква дешевші у відомих мережах супермаркетів, ціна на цибулю та яблука майже не відрізняється. А от груші на базарі дешевші.

За даними Державної служби статистики, у вересні ціни по Україні піднялися на 0,5 %, на Прикарпатті – на 0,4 %. Але деякі продукти подешевшали. Найбільше на Франківщині втратили в ціні фрукти та овочі (до 10,8 %) – що традиційно для початку осені. Також на 2,7-1,0 % знизилися ціни на м’ясо птиці, маргарин, кисломолочну продукцію, рибу, продукти переробки зернових. Водночас на 13,8 % подорожчали яйця, до 2,6 % – соняшникова олія, молоко, сметана, масло, рис, яловичина, сир, хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,4 %. Одяг і взуття подорожчали на 4,0 %. Щодо комуналки, то найбільше піднялася ціна на природній газ – на 17 %.

Ціни на транспорт зросли на 0,9 %, найбільше через подорожчання автомобілів на 3,0 %, палива й мастил – на 0,7 %. Зате на 2,6 % подешевшав проїзд у залізничному транспорті.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!