Картинки по запросу здорове харчування

З цієї нагоди журналіст Правда.іф поспілкувалася із лікарем-гастроентерологом Красій Наталею Степанівною та дізналася принципи здорового харчування та як перейти на нього так, щоб не нашкодити собі.

Натале Степанівно, розкажіть яке харчування вважається здоровим?

-Правильне або здорове харчування — це є елемент здорового способу життя і воно має багато граней. Існують принципи здорового харчування і один із них саме якість. Під якісним та збалансованим розуміється, що в харчуванні повинні бути всі основні інгредієнти — це білки, жири, вуглеводи плюс мікро-макроелементи та вітаміни. Окрім цього, кількість їжі повинна покривати енергетичні витрати людини. Також їжа повинна бути безпечною та приносити задоволення під час споживання. Обов’язково в їжі повинні бути присутні овочі, злаки, м’ясо, риба та молочні продукти. У сучасній дієтології велике значення придається саме рослинній їжі, яка несе в собі рослинну клітковину, яка є їжею для наших бактерій у кишечнику. Для того, щоб кишечник працював правильно він повинен отримувати рослинну клітковину. Рослинна клітковина присутня в овочах, фруктах та злаках. Якщо взяти тарілку здорового харчування, то найбільший сигмент належить овочам.

-Які існують принципи здорового харчування?

-У здоровому харчуванні існують такі принцпи:

  • Принцип кількісної повноцінності — кількість їжі повинна перекривати енергетичні витрати людини;
  • Принцип якісної повноцінності;
  • Принцип збалансованості;
  • Принцип оптиальності;
  • Принцип адекватності;
  • Принцип задоволення;
  • Принцип безпечності.

Дотримуючись ці принципи ви зможете навчитися правильно харчуватися.

-Що повинно бути у щоденному раціоні?

У раціоні повинно бути до 300-400 грам овочів на добу. Окрім цього, обов’язково злаки, тому що це є складні вугдеводи, які необхідні для різних біохімічних процесів.

-Ви говорили про рослинне харчування, а як на рахунок продуктів тваринного походження?

-Я би не радила відмовлятися від продуктів тваринного походження, тому що потрібно з розумом підходити до збалансованого харчування. Нічого зайового немає і повинно бути в раціоні м’ясо, але можливо не в тій кількості, як ми вживаємо. Повинна бути обов’язкова риба, яку рекомендують споживати 2-3 порції на тиждень. Своє місце мають і молочні продукти, але потрібно враховувати чи людина має переносимість молочних продуктів.

-Які ознаки непереносимості молочних продуктів?

-Ознаки можуть бути різноманітні. Непереносимість може проявлятися в першу чергу здуттям живота, порушенням стільця, частіше проносами. Також можливі алергічні реакції з боку шкіри – висипання, свербіння шкіри.

-Які можете дати поради, щодо здорового харчування?

-У здоровому харчуванні потрібно надавати більше перевагу домашній їжі. Готувати самому, менше купляти в магазині технологічно оброблених продуктів. Це дозволить приготувати здорову їжу на пару, варену або запечену в духовці. Намагатися не вживати прдукти смажені та копчені, які містять дуже багато солі. У домашніх умовах теж можна приготувати їжу смачно. Сніданок — це обов’язковий прийом їжі. Сніданок має дуже велике значення, щоб шлунково-кишковий тракт правильно функціонував. Завдяки здоровому харчуванню ми можемо проводити профілактику таких хронічних захворювань, як злоякісні новоутворення, респіраторні захворювання, серцево-судинні захворювання.

-Які проблеми несе за собою неправильне харчування?

-В першу чергу це біль в животі різної інтенсивності від ниючого до колючого або ріжучого, а також печія, нудота, здуття і бурчання в животі. Окрім цього, закрепи або проноси, а також схуднення або навпаки набирання ваги.

-Чи можна різко переходити на здорове харчування?

-Одразу різко не вийде, але порібно намагатися. В першу чергу потрібно навчитися регурярно харчуватися, а зараз багато людей страждає від того,що харчується один-два рази на день.Це негативно відображається на роботі шлунково-кишкового тракту. При здоровому харчуванні, то людина повинна їсти 3 рази на день та 1-2 перекуси.

-Чи багато людей переходить на здорове харчування?

-Не можу сказати точно, але тенденція з’явилася. Є люди, які хочуть бути здоровими та приходять і питаються, як можна досягнути такої мети. Деякі вже мають захворювання, але хочуть покращити свій стан. Але зараз є зацікавленість людей в тому, щоб бути здоровиими та стрункими.

-Дякую за розмову!

Підготувала Влада Карєва

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!