Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Тим, хто отримують субсидію і не мають заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період.

А з травня її видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам і тим, в кого з жовтня відбулися зміни у складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію призначили не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих. Також мають звернутися родини, де є безробітні працездатного віку, в яких відсутні доходи чи вони менші мінімалки.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?

Важливо, щоб у травні не було простроченої понад місяць заборгованості  за комунальні послуги. Тобто, за березень необхідно розрахуватись. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при призначенні субсидії у травні.

Також не братимуть до уваги і нарахування в платіжках додаткових обсягів газу за приведення до так званих стандартних умов.

Не будуть враховувати і заборгованість, що виникла через те, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій.

Після погашення боргів, або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соцзахисту.

Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Це буде безготівкова монетизація через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і дати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні вам знову призначать субсидію на 2019-2020 роки, то у жовтні її розмір на зиму розрахують автоматично. Виходитимуть з доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.