Результат пошуку зображень за запитом "вакцина"

 

Не оминула хвороба й калушан. Адже від неї постраждало 153 особи, із них − 27 дорослих.

Упродовж напруженої епідеміологічної ситуації щодо захворюваності кором Департамент охорони здоровєя Івано-Франківської області виділило 2000 доз вакцини проти кору паротиту і краснухи виробництва США (М-М- Р ІІ) для проведення вакцинації по епідпоказанням серед груп професійного ризику. Серед них: медпрацівники і немедичні працівники закладів охорони здоров’я, працівники освітніх закладів, силових структур, а також студентів навчальних закладів без обмеження віку, розповідає головна медична сестра Калуського міського центру первинної медико-соціальної допомоги Анжела Атаманчук, пишуть Версії з посиланням на Вікна.

Проте слід пам’ятати, що існують протипоказання вакциною М-М- РІІ. До них відносять: алергію до будь-яких компонентів вакцини (желатин, неоміцин), ослаблена імунна система (лейкемія, лімфома, ВІЛ/СНІД), лікування стероїдними препаратами у високих дозах, висока температура тіла (більше 38,5), вагітність або її планування впродовж наступних трьох місяців. Проте є винятки, коли вакцину можна вводити особам із незначними захворюваннями, такими, як діарея, неважка інфекція верхніх дихальних шляхів при нормальній або субфебрильній температурі тіла.

Перед вакцинацією вакциною М-М-РІІ пацієнт зобов’язаний повідомити лікарю про:

− Будь-яке захворювання в теперішньому і минулому часі, зокрема про епілептичні напади або травми головного мозку, переливання крові і плазми;

− Туберкульоз в активній формі,який не лікували;

− Вживання будь-яких лікарських засобів та біодобавок;

− Наявність алергії в т.ч. на желатин і неоміцин та яйця;

− Вагітність або її планування  протягом наступних трьох місяців;

− Грудне вигодовування;

− Зниження кількості тромбоцитів в крові;

− Можливі побічні реакції (дуже рідко);

− Печіння або гострий біль  у місці ін’єкції протягом короткого часу;

− Лихоманка;

− Висип.

Рекомендовано проводити обов’язкові профілактичні щеплення контактним особам у вогнищах інфекції у відповідності до рекомендацій МОЗ України, не пізніше 72-х годин від моменту контакту. Вакцинація дорослим проти кору, паротиту і краснухи проводиться одноразово. Дозування є однаковим для будь-якого віку і становить 0,5 мл. Вводиться підшкірно у зовнішню поверхню верхньої частини плеча. Планове введення  вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку не рекомендовано проводити одночасно з вакцинацією проти кору, паротиту і краснухи.

Після вакцинування від кору можуть бути виявлені і побічні ефекти, які є доволі  рідкісними, але можуть носити серйозний характер. Отож слід негайно повідомити своєму лікарю, якщо у вас виникли: утруднене дихання, охрипле дихання, кропив’янка або шкірний висип, головний біль і зміна поведінки, зауважує лікар.

Анжела Атаманчук нагадує, що доросле населення в Калуші (особлива увага групи професійного ризику: медики, працівники освіти, працівники силових структур,студенти) віком від 25 до 50 років зможуть пройти вакцинування проти кору, паротиту та краснухи після попереднього огляду лікаря-терапевта з записом в амбулаторну картку.