Сьогодні розпочався Великий піст. На що слід звернути увагу

Встановленний цей піст ще в перші часи Христової Церкви. Але особливо цей піст утвердився, коли були побудовані храми в ім’я першоверховних апостолів Петра і Павла. 12 липня відбулося освячення константинопольського храму, і саме з тих пір цей день став особливо урочистим, пишуть Версії з посиланням на сторінку Парафія Святого Апостола Юди Тадея.

Цей літній піст, який ми часто називаємо Петрівкою, або апостольським, раніше називали постом П’ятидесятниці. Церква закликає нас до цього посту за прикладом святих апостолів, які, прийнявши Святого Духа в день П’ятидесятниці, в пості та молитві (у праці і в знеможенні, часто в недосипанні, у голоді й спразі, часто в пості – 2 Кор. II) готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія. Апостоли Христові завжди готували себе до служби постом і молитвою – вони, зробивши піст і молитву і, поклавши на них руки, відпустили їх (Діян. 13, 3).

За своїм уставом Петрівський піст менш суворий, ніж піст Великий. Протягом посту віруючі християни неодмінно мають, щонайменше, один раз посповідатися та причаститися Святих Таїн.

Також нагадую, що обмеження в їжі, без дотримання Божих заповідей, не є постом у повній і правдивій мірі: «Ти постиш? Докажи мені це своїми ділами! Якими, скажеш, ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися!. Хай постяться не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки та всі члени нашого тіла… Що за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів?.. Яка користь з посту, коли ти позбавляєш тіло дозволеної законом їжі, а душі даєш протизаконну поживу?..» (св. Іван Золотоустий)

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!