Картинки по запросу різні ялинки ідеї

Екологічність сьогодні в тренді, і зрубана ялинка потихеньку стає моветоном. Навіть та, яку законно ростили в лісництві на продаж. Але які є альтернативи? 

Хочете собі на святковий стіл квітучу різдвяну зірку? Або зелену і запашну ялинку, яку можна з’їсти?

 ШоТам  розібрали кілька “безкровних” варіантів, коли новорічне дерево можна здобути і без сокири, пишуть Версії.

Ялинка в горщику

Новорічне дерево вірою і правдою служить вам під час зимових свят. А тому заслуговує на більше, ніж бути повернутим у ялинкові ряди – але тепер вже на смітнику. Тому на першому місці нашого топу – ялинка! Але в горщику. 

Вона коштує не набагато дорожче за зрубані на ярмарках. Але її ви зможете спокійнісінько висадити на дворі, де вона буде тішити око не лише до Різдва, а десятки років. 

У інтернет-магазинах ціни на новорічні ялинки починаються від 200 грн і сягають 10000 грн. Тут все залежатиме вже від сорту і розмірів дерева, яке ви оберете. 

Найчастіше для окраси дому купляють:

  • ялину блакитну з хвоєю, яка має сизо-блакитний відтінок. Таке дерево вважається преміум-класу. Якщо хочете насичені відтінки блакитного, то вартість за ялинку нижче 60 сантиметрів починається від 800 гривень. 
  • ялину звичайну. Така ж прекрасна, але зі звичайнісіньким темно-зеленим відтінком хвої. І дешевша: ціни на таку в горщику стартують від 300 гривень
  • Ялина канадська за ціною трохи дорожча за звичайну ялинку, але має щільнішу та пишнішу крону. З переваг у неї довговічність: така ростиме більше 100 років!

Ялиця на заміну

Замість ялинок ще часто ставлять ялицю. Це деревце не дуже-то відрізняється від ялинки на перший погляд. Але тільки торкніться її гілок і відчуєте, що на дотик хвоя зовсім не колюча, на відміну від ялини. Запах трохи інтенсивніший, хвоїнки міцніші. А ще крона більш густа, і для подальшої посадки в саду вона – те, що треба. 

Ялиця стане прекрасним святковим деревом, тільки не тримайте її у горщику надто довго – ці дерева мають розгалужені корені. У природі ялиця – велике й могутнє дерево, тож не змушуйте її задовольнятися лише простором горщика. 

Ціни за деревце менше 60 сантиметрів стартують від 220 гривень. 

Ялинка, яку можна з’їсти

Ще шекспірівська Офелія у “Гамлеті” казала: “Ось розмарин … Це для пам’яті … Не забувай, милий, не забувай …”. У західній культурі розмарин – дійсно символ пам’яті. А ще – гарна альтернатива новорічному дереву.

Ви здивуєтесь, як здивувались ми, коли дізнались, що ялинку можна зібрати з розмарину! Виявляється, у Великій Британії це давно тренд, а в минулому році такі “ялинки” у Сполученому Королівстві взагалі стали хітом новорічних продажів!

У зв’язку з трендом на екологічність споживачі шукали “багатоцільове” новорічне дерево, яке можна було б використовувати повторно, а не просто викинути після свят.

Як в Україні з “лапами” ялиці, у Британії кущики розмарину вирощують і обрізають у формі різдвяної ялинки. Заввишки такі дерева близько 30 см, будинок вони наповнюють приємним ароматом не гірше за ялинку, а на додачу завжди можна насмикати “хвоїнок” до м’яса.

Різдвяна зірка
І знову за підказкою, чим же замінити святкові ялинки, звертаємось до західної культури. Виявляється, у цей час року там використовують рослини, які називають різдвяними зірками або ще пуансеттією! Ця рослина з яскравими червоними квітками насправді з родини молочайних. 

Квітка родом з Південної Мексики, але до супермаркетів України прокладала шлях через американські традиції. До Америки її завіз перший посол США в Мексиці Роберт Пуансо, звідси й назва. 

Сьогодні в США є навіть компанії-монополісти, які постачають пуансеттію до різдвяних столів американців. Так, зазвичай нею прикрашають святковий новорічний стіл.

Така коштуватиме близько 150 гривень. 

“Ялинка” з ягодами

Замість громіздкої напівживої ялинки, яку доведеться викинути після свят, можна поставити в кімнаті гаультерію.

Хоча у західній Європі ця рослина використовується скоріше як додаткова окраса дому, аніж основне різдвяне дерево. А втім розгляньте і таку альтернативу.

Вона невеличка, вічнозелена і обсипана червоними ягодами. 

Батьківщиною гаультерії є Північна Америка, де її використовували і як лікарську рослину, і навіть як замінник чаю. Рослина невибаглива у догляді: просто вчасно поливайте і не пересушуйте повітря у приміщенні обігрівачами взимку. 

У центрах садівництва за гаультерію просять від 120 гривень. 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!