Вживання великої кількості протизастудного чаю в період хвороби:
✓ сприяє виведенню з організму токсинів, що утворилися в результаті життєдіяльності вірусів і бактерій;
✓ розріджує мокротиння, полегшуючи симптоми нежитю і кашлю;
✓ зігріває і захищає від переохолодження;
✓ допомагає знизити температуру і позбутися від неприємних відчуттів — ознобу, головного болю тощо.
Чай від застуди можна пити не тільки в період хвороби, а й для профілактики. Для того, щоб напій завжди залишався теплим і його можна було брати з собою на роботу або на прогулянку, слід купити за адресою якісний і зручний термос, пишуть Версії з посиланням на Калуш city.
З медом і лимоном
Найпростіший і найпоширеніший лікувальний чай. Лимон в складі напою забезпечить організм вітаміном С, який необхідний при застуді, а мед зволожить слизові оболонки, полегшить біль і першіння в горлі. Щоб приготувати напій, слід заварити улюблений чорний або зелений чай, настояти його кілька хвилин і додати лимонний сік. Коли напій охолоне приблизно до 60°С, в нього слід покласти столову ложку меду (додавати мед в гарячі напої не можна!).
З малиною
Малина — незвичайна ягода, адже в її складі є багато вітамінів — С, А, В, нікотинової кислоти, а також інших, необхідних організму для одужання речовин, — клітковини, яблучної, лимонної, винної, саліцилової кислот. Багатий склад малини має виражену протизапальну дію, а напої на основі ягоди покращують загальний стан і допомагають нормалізувати підвищену температуру. Для приготування чаю до склянки окропу можна додати кілька ложок сушених ягід, прокип’ятити п’ять хвилин. Також можна залити окропом столову ложку малинового варення.
З імбиром
Імбир відомий своїми антисептичними, протизапальними, болезаспокійливими і відхаркувальними властивостями. Для приготування напою тертий корінь імбиру потрібно залити гарячою водою і 10 хвилин кип’ятити на слабкому вогні, опісля — ще 15 хвилин настоювати під кришкою. В готовий чай додати лимон і мед, випити протягом дня (можна як гарячим, так і холодним). Для посилення зігріваючого ефекту можна додати в напій трохи подрібненого перцю чилі.
З шипшини
Шипшина багата на вітамін С і на всі необхідні для людського організму мікроелементи, тому надзвичайно корисна під час застуди в лікувальних і профілактичних цілях. Для приготування чаю слід залити кілька столових ложок подрібнених ягід шипшини окропом, настоювати у термосі 10-15 хвилин. Можна додати до шипшини чайну ложку каркаде. Цукор чи мед — за смаком.
З ромашки
Квітки ромашки аптечної відомі своїми протизапальними властивостями, тому чай з них буде корисним під час застуди. Для приготування напою слід залити окропом чайну ложку ромашки і липового цвіту. Настоятися 10-15 хвилин.