Муніципальна няня»: поняття, умови та розмір виплат

Нагадаємо, в уряді з 2019 року запустили послугу, за якої кожна родина могла отримувати тоді 1,5 тисячі гривень для винаймання няні для дитини. Тепер, щоб отримати послугу потрібно ще надати копії трудової книжки та документу  з місця роботи /довідки з Пенсійного фонду України про сплату кожним з батьків єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат Василь Мокан у Facebook, пишуть Версії з посиланням на  УНН.

“На сьогоднішньому засіданні уряд ухвалив проект постанови “Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Проект постанови пропонує удосконалення процедури призначення компенсації послуги “муніципальна няня” та підтримку працюючих батьків та опікунів, які мають дітей віком до 3-х років, у тому числі дітей з інвалідністю, а також батьків та опікунів, які є особами з інвалідністю”, – йдеться у повідомленні Мокана.

З його слів, згідно із запропонованими змінами, передбачено:

  • надання отримувачем компенсації послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за вийнятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, або хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні захворювання, онкологію, діабет та інші хвороби, що потребують паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
  • надання компенсації послуги “муніципальна няня” у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи.
  • встановлення, що компенсація не може бути більша, ніж сплачена батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду.
  • встановлення розміру компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю – 2 прожиткових мінімуми для дітей віком до 6 років.
  • встановлення вимог до оформлення документів, що підтверджують оплату послуги з догляду муніципальній няні.

Нагадаємо, в уряді з 2019 року запустили послугу, за якої кожна родина могла отримувати тоді 1,5 тисячі гривень для винаймання няні для дитини.

Франківці обурені такими нововведеннями. Замість підтримки від держави у такий непростий час отримують фактично скасування компенсацій частині батьків, які в умовах “перманенного карантину” втратили роботу:

Усі батьки дружно дякують на виборах ЗЕвладі.

Урядом відмінено надання допомоги батькам по програмі Муніципальна няня, яку ініціював півтори роки тому уряд Порошенка, в ЗВИЧНОМУ НОРМАЛЬНОМУ ТА ДОСТУПНОМУ форматі. Коли батьки звертались і без зайвих очікувань отримували щомісячну допомогу на дитину до 3 років(1 626 гривень за місяць) по програмі за умови зайнятості одного з батьків.

👉🏻Та не все так просто.

⁉️Тепер ЗЕуряд пхає тепер нові «палки в колеса» простих людей.

Деталізую:

1️⃣Згідно постанови №897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років“, яка набула чинності 02.10.2020 року, компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам за умови зайнятості КОЖНОГО(!) з батьків.

❗️Тобто, якщо хтось з батьків не працюючий – ДОПОМОГИ НЕ БУДЕ!

🔻І це в умовах глобальної червоної зони і ПЕРМАНЕНТНОГО ВВЕДЕНОГО ВЛАДОЮ карантину, коли навпаки ПОТРІБНО Б БУЛО допомагати молодим батькам малюків.

▶️Особливо – ЧАСТКОВО НЕПРАЦЮЮЧИМ! Бо люди повтрачали робити через цю кризу…

😔Де логіка: забули!

😕Чергова ПЕРЕМОГА ЗЕВЛАДИ!
Дякуємо. Подякуйте 25 10 НЕ ЗАБУДЬТЕ!

Нагадаю, що раніше уряд відмінив розгляд справ про соцдопомогах на комісіях та вирішив враховувати СОЦДОПОМОГИ В ДОХІД громадянам ЧЕРЕЗ ЩО КУПУ ЛЮДЕЙ НЕ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГИ!
🔻Так само скорочуються реальні субсидії на компослуги.
ДякуйТЕ за все! – пише Микола Грабовецький.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!