Уряд узаконив новий порядок відключення від централізованого теплопостачання (ДОКУМЕНТ)

 

Відключення споживачів від систем централізованого опалення здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, які володіють понад 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень. Питання щодо відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія на місцях.

Рішення про відключення прийматиме орган місцевого самоврядування (виконком) за письмовою заявою співвласників житлового будинку, з урахуванням рішення комісії, яка засідатиме не рідше за один раз в місяць, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Відключення окремих квартир чи приміщень будинку від теплових мереж можливе у разі, якщо не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від таких мереж. Інформація про те, де скільки приміщень відключено, повинна бути розміщена на сайті виконкому.

Відключення може здійснювати виконавець відповідної комунальної послуги або оператор зовнішніх інженерних мереж, а також залучений ліцензований суб’єкт господарювання. Відключення здійснюється на підставі проекту.

Витрати, пов’язані з відключенням, здійснюються за рахунок власника та інших коштів, не заборонених законом.

Відключення будинків може відбуватися лише в міжопалювальний період і лише до 1 вересня.  Відключення окремих квартир – лише за умови, що вже погоджена виконкомом заява про відключення найшла до теплопостачальної організації до 1 жовтня.

Текст наказу розміщений на сайті міністерства.

Нагадаємо, самовільне відключення квартири від центрального опалення не звільняє від оплати. Відповідне рішення учергове ухвалив Верховний суд.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!