Фото ілюстративне

Багато заробітчан правдами та неправдами намагаються виїхати до Греції, Іспанії чи Італії у пошуку кращого життя. Та якщо настільки «дальнє зарубіжжя» для багатьох залишається досить примарним, зокрема, у плані офіційного працевлаштування, то знайти роботу у сусідній Польщі значно простіше.

Працюють українці в Польщі переважно на будівництві, у торгівлі, сільському господарстві та на виробництвах. Водночас останнім часом спостерігається також зростання попиту на роботу в Польщі серед висококваліфікованих українських фахівців, наприклад, з IT-сфери.

Однак з 1 червня у Польщі вступили в дію нові правила прийому для тимчасових працівників, пишуть Версії з посиланням на vsetutpl.com.

Зупинимося на найголовніших речах, які варто знати українцям, які лише збираються у Польщу на роботу чи вже там працюють.

Ключова зміна при прийомі на роботу в Польщі тимчасового працівника полягає в тому, що агенція тимчасової праці в Польщі відтепер може направляти такого працівника для роботи на конкретного працедавця на максимальний загальний період у 18 місяців протягом трьох років (36 місяців).

З іншого боку, польський роботодавець може скористатися послугами того самого працівника також лише впродовж 18 місяців протягом трьох років. Це нововведення при прийомі на тимчасову роботу в Польщі має запобігти поточним способам обійти обмеження у сфері зайнятості.

Іншими словами, розрахунок максимального терміну роботи тимчасового працівника для конкретного роботодавця в Польщі не залежатиме від того, чи цей працівник направлений до нього через ту саму агенцію тимчасової праці, чи через інші.

Окрім того, відтепер на роботі в Польщі тимчасовий працівник не може виконувати той самий тип роботи, який виконував попередній працівник, якщо звільнений працівник працював на підставі угоди про працю, укладеної з працедавцем, та був звільнений з посади внаслідок незалежних від нього причин. Це означає, що якщо протягом трьох місяців польський працедавець звільнив певного працівника у зв’язку із організаційними змінами (наприклад, пояснив це необхідністю скорочення штату), то такий працедавець не зможе скористатися послугами агенцій тимчасової праці в Польщі та не зможе найняти за їх посередництвом людину, яка мала би схожі обов’язки до тих, що їх виконувала звільнена особа.

Спеціальні права також матимуть вагітні жінки, які працюватимуть на тимчасовій роботі в Польщі. Укладаючи договір через агенції тимчасової праці щонайменше на двомісячний період для виконання тимчасової роботи, усі жінки будуть захищені статтею 177 § 3 Кодексу праці Польщі у тому випадку, якщо завагітніють.

Якщо їх контракт буде завершуватися після трьох місяців вагітності і вони нададуть роботодавцю підтвердження від лікаря про свій стан, то їх робота буде автоматично продовжена до пологів. Після пологів така жінка має право на отримання спеціальної допомоги для породілль згідно з ст. 177 § 3 Кодексу праці Польщі

Влаштовуючись на роботу в Польщі, в угоді, яку працівник підписує із агенцією тимчасової праці, відтепер будуть розміщені контакти роботодавця, що дозволить працівнику у разі чого із ним зв’язатися.

Польських роботодавців, які не дотримуватимуться вимог про виплату мінімальної зарплати для своїх працівників (оформлених на тимчасову роботу), Державна Інспекція Праці Польщі каратиме штрафами, що, за попередніми даними, сягатимуть 5 тисяч злотих.

Якщо раніше тимчасовий працівник, найнятий на роботу в Польщі через польські агенції тимчасової праці, у разі чого повинен був звертатися до суду у тому польському місті, де знаходиться юридична адреса агенції тимчасової праці, то тепер він матиме право вибору суду, аналогічне до того, яке мають власні працівники цієї агенції.