Результат пошуку зображень за запитом "віскі"

Зокрема, зміни стосуються алкогольного напою – віскі. Так, за оновленим визначенням, “віскі – алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 % об’ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Однак, у бізнес-спільноти існують побоювання, що оновлене визначення не сприятиме врегулюванню питання оподаткування підакцизних товарів, як це було заплановано. А, навпаки, створить додаткові прогалини в законодавстві та штучні бар’єри для міжнародної торгівлі.

Найперше, адже воно суперечить міжнародному законодавству – нормам ЄС, які Україна має імплементувати, а відтак і Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС.

Так, згідно з відповідним Регламентом ЄС, у Європі встановлена лише мінімальна межа концентрації спирту в об’ємному проценті у розмірі 40% – без верхнього порогу. Також там немає ані слова про коньячну технологію, адже віскі виготовляюсь шляхом дистиляції сусла. Тобто, міжнародні виробники мають можливість виробляти продукцію із вмістом спирту понад 45%, що пропонується заборони в Україні.

«За попередніми оцінками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, це більше 1000 видів продукції – яка офіційно ввозиться та за яку сплачуються всі податки. Так, наприклад, лише минулого року було імпортовано 68 995 літрів віскі з вмістом спирту понад 45%, що в грошовому еквіваленті становить 170,96 млн грн», – пояснила менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями Європейської Бізнес Асоціації, Крістіна Лініченко.

Існує об’єктивна загроза того, що віскі, міцність якого перевищуватиме встановлений законодавством України поріг – 45%, буде вважатися неякісною та небезпечною продукцією. Оскільки, напис на пляшці іноземного віскі, хоч і буде відповідати міжнародним стандартам, не буде відповідати законодавству України і буде підлягати утилізації  (відповідно до ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та ЗУ «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції»).

Вже менш ніж через пів року це може привести до того, що з українських прилавків зникне левова частка відомих марок віскі. Адже за реалізацію напою з вмістом більше 45% алкоголю будуть накладатись штрафи та інші санкції.

В той же час, у міжнародних зобов’язаннях зазначено, що члени СОТ, серед яких є і Україна, повинні забезпечити, щоб технічні регламенти не розроблялися, не приймалися і не застосовувалися у спосіб, метою або наслідком якого є створення невиправданих перепон для міжнародної торгівлі.

Тому, бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації закликає привести визначення «віскі» у відповідність до норм ЄС та прибрати верхню межу вмісту спирту, або збільшити її до 70%. Дивно створювати штучні бар’єри, які будуть заважати легальному бізнесу імпортувати та реалізовувати продукцію в той час, коли існує нелегальний ринок міцного алкоголю. І за оцінками Держслужби статистики, він складає понад 50%.

Бізнес звертається до Верховної Ради та профільного комітету ВР з питань податкової та митної політики і наголошує на необхідності внести зміни до Закону та встановити визначення, яке відповідає міжнародним вимогам і прибрати верхню межу – до 1 липня 2019 року.