Він нагадав, що 17 березня виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов своїм Указом № 303 оголосив в Україні часткову мобілізацію, яка проводитиметься протягом найближчих 45 діб. Указ було того ж дня схвалено Верховною Радою України.

«Мобілізація з точки зору Закону, – розповів пан Павлюк, – це комплекс заходів, що здійснюються з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ на організацію роботи в особливий період, а Збройні сили України та інші військові формування – на організацію та штати воєнного часу». При цьому особливий період, зі слів військового комісара, –. це перш за все «виконання усіма громадянами нашої держави свого конституційного обов’язку, як з метою захисту незалежності та територіальної цілісності України».

Як стверджує пан Павлюк, мобілізація може бути загальною, яка проводиться в усіх, без виключення, регіонах, стосується усіх секторів економіки та переведення на штати воєнного часу усіх військових частини та військових формувань України, або частковою. В Україні наразі оголошено мобілізацію часткову, тобто таку, що проводиться в окремих місцевостях держави, а також стосується певної частини національної економіки, Збройних сил, органів влади, установ, організацій та підприємств.

Часткова мобілізація накладає на громадян України низку обов’язків.

По-перше, усі громадяни зобов’язані з’явитися за викликом – повісткою, мобілізаційним приписом або розпорядженням військового комісара – на збірні пункти за вказаною у вказаних документах адресою. По-друге, всі громадяни зобов’язані з’явитися за викликом – повісткою, мобілізаційним приписом або розпорядження військового комісара на збірні пункти за вказаною в зазначених документах адресою. По-друге, резервісти повинні з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин. Крім того, громадяни, які перебувають у запасі і не призвані або не залучені до виконання військового обов’язку, можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру, а військовозобов’язаним після оголошення мобілізації забороняється змінювати місце проживання.

Головне ж, на чому наголошує І.Павлюк, викликати людей до військкомату має право лише військовий комісар. «Самозванців нам не треба – ми самі впораємося», – підсумовує Ігор Павлович