Харьковчанам приходят квитанции за газ с "долгом" за три года ...

Про це журналістам Суспільного повідомив комерційний директор “Івано-Франківськгазу” Віктор Кедик.

“На сьогоднішній день виникла значна заборгованість за доставку природного газу. Вона складає 73 млн грн. Якщо оцінити в масштабах кількості боржників, то з 400 тисяч споживачів в нас є 350 тисяч, які не оплатили за цю послугу. Це становить 75%. За газ розрахунки в області кращі – на рівні 90%”, – розповів Віктор Кедик.

Зараз і впродовж місяця після зняття карантинних обмежень в АТ “Івано-Франківськгаз” не застосовуватимуть жодних санкцій, але коли обмеження знімуть, то товариство припинить боржникам надавати послуги, передасть справи до суду, також буде нарахування пені та штрафів.

“Хочу звернути увагу, відповідно до законодавства, боржникам може бути нарахована штрафна санкція за місяць, яка подвоїть місячну плату. За місяць заборгованості доведеться платити вдвічі більше”, – каже комерційний директор “Івано-Франківськгазу” Віктор Кедик.

В першу чергу, працюватимуть з тими боржниками, які не провели жодної оплати від початку року. Це 30% від усіх – 100 тисяч споживачів. У тих, які потрохи розраховувалися, буде буферний період, під час якого прикарпатці зможуть оплатити послуги.

Через несплату повністю зупинилося виконання інвестиційної програми. Це впливає на безпеку газопостачання, сервіс і якість обслуговування споживачів.

“Ми повинні замінити 65 газорегуляторних пунктів, 36 км мереж, адже вони своє відпрацювали і в будь-який момент можуть призвести до зупинки в якомусь місті подачі газу”, – розказує Віктор Кедик.

Також комерційний директор “Івано-Франківськгазу” повідомив, що з обласного департаменту соціального захисту надсилають запити щодо споживачів, які мають борги. І ті споживачі, які отримували субсидію, але зараз у них виникла заборгованість, на наступний період її не отримають.

13-го травня директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Корженьовський повідомив, якщо люди не платили більше ніж три місяці за комунальні послуги, і їхня заборгованість становить більше ніж 540 гривень, вони субсидії не отримають.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!