1 main_resize

На зустрічі були присутні представники влади, громадськості, політичних організацій, журналісти.

За дорученням Ради оборони області голова облдержадміністрації Андрій Троценко оприлюднив заяву народного депутата України, першого заступника голови комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадія Москаля. У ній йдеться про загрозу виникнення масштабних провокацій, підготовлених спецслужбами Росії, на території України, зокрема, у західних регіонах. Ймовірно, що подібні акції, які мають на меті посилення агресії, протистояння та сепаратистських настроїв, можуть відбутися 28 квітня (створення дивізії СС «Галичина»), а також 1 і 9 травня.

«У Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області під виглядом одиночних туристів, які не викликають підозри в українських прикордонних служб, через КПП в Чернігівській області, а також з території Білорусі мають заїхати близько тисячі підготовлених російськими спецслужбами осіб, які вільно володіють українською мовою і будуть активними учасниками даних провокацій, – інформувалося на зустрічі. – Частина цих осіб уже знаходиться на території України і вишукує контакти з громадськими організаціями та окремими громадянами, котрі за грошову винагороду погодяться взяти участь у масовках. Координатори проведення провокацій – це особи з числа досвідчених працівників спецслужб Росії, котрі є вихідцями із західних областей України і розмовляють місцевими діалектами української мови. Є інформація, що дані координатори вже сьогодні перебувають на заході України».

Щоб уникнути провокацій, учасники зустрічі в облдержадміністрації пропонували у святкові дні утриматися від проведення мітингів, використання символіки політичних партій, створити «гарячу лінію» для оперативного реагування на загрозливі ситуації, посилити охорону телерадіопередавальних центрів тощо.