Постійна комісія Івано-Франківської обласної ради з питань національного та духовного розвитку підтримала проект Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в області на 2014-2015 роки.

Наразі проект програми передбачає проведення конкурсу для підтримки проектів ІГС (інститутів громадянського суспільства), створення на веб-сайті облдержадміністрації банку суспільно значущих ініціатив ІГС області, створення Ресурсного Центру громадянських ініціатив, а також традиційні вже консультації з громадськістю та навчання для державних службовців та ІГС. Для цих та інших заходів планується виділити 890 тис. грн. на 2 роки.

При цьому комісія рекомендувала доповнити проект програми, а саме включити обласну раду в якості виконавця більшості заходів програми.

Бюджетна комісія обласної ради також підтримала проект програми.

Розгляд проекту програми сесією обласної ради заплановано на 14 листопада 2013 року.

Нагадаємо, що 30 жовтня 2013 року в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл “Створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства у Івано-Франківській області”, під час якого депутати обласної ради та представники громадськості обговорили заходи проекту програми. Якщо на початку заходу депутати обласної ради висловлювали скептичні зауваження щодо доцільності підтримки ІГС, то за результатами обговорення вдалося погодити необхідність ухвалення програми та фінансування щонайменше конкурсу для підтримки ІГС та Ресурсного центру ІГС. Захід був організований УНЦПД та Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення (ВУАССОН) за підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Програми розвитку ООН в Україні в межах реалізації проекту “Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства”.