bizhentsi

«В Очакові ситуація — спокійна, — запевнив він. — 468 військових і членів їхніх сімей, які прибули із Севастопольської військово-морської бази, Південної військово-морської бази, розмістили у санаторіях і пансіонатах», — запевнив Віталій Харченко.

З його слів, фінансову допомогу для військових надають як управління соціального захисту, так і фонди.

«Мешканці Очакова поставилися до них із розумінням, — запевнив військовий. — Люди несуть їжу, гроші, предмети першої необхідності. А працівники Миколаївського обленерго перерахували для військових свій одноденний заробіток, — каже Віталій Харченко. — Очаків — це місто військових. Військовослужбовці та їхні сім’ї становлять приблизно третину усього населення Очакова. Не думаю, що тут можуть проявитися якісь сепаратистські настрої — виключаю на 120%».

З іншого боку, Віталій Харченко відзначив високий моральний дух моряків, який подекуди навіть доводиться стримувати.

“Їм зараз потрібно усе заново починати”, — зазначив він.

За словами Віталія Харченка, для військових із Криму держава передбачила пакет соцзахисту, зокрема — й фінансову компенсацію за найм житла.

«Зараз вирішується питання по формі одягу, — каже Віталій Харченко. — Було прийнято рішення переодягти їх у камуфляж — за винятком полосатої гімнастерки. Хоча моряки і негативно віднеслися до такого рішення».