Нардеп став автором законопроекту №3038, яким передбачається надходження 5% рентних платежів від видобутку нафти і газу до місцеви бюджетів, пишуть Версії.

“Ми знаємо, що Прикарпаття і, зокрема, Косівський, частина Снятинського, Надвірнянський, Богородчанський, Долинський, Рожнятівський райони мають газоносні поклади. Але при цьому території, де вибодувається нафта і газ не мають жодного зворотнього зв’язку. Моїм законопроектом передбачено те, що 5% від вартості ренти буде залишатися на місці. 3% у разі створення ОТГ буде направлятися до об’єднаної територіальної громади, 2% буде спрямовуватися до обласного бюджету. У випадку, якщо ОТГ не має. – тоді 1% – в село, 2% – в район і 2 % до облансого бюджету.

Якщо говорити в цифрах – то тільки для Косівщини щороку додаткового ресурсу буде понад 30 мільйонів гривень. Прикарпаття додатково сумарно, за умови 100% сплати ренти буде отримувати від 100 до 250 мільйонів від рентної плати за видобуток вуглеводнів.

Це закон, який дозволить нам запровадити системний механізм віддачі від того, що на нашій території видобуваються корисні копалини”, – підкреслив Юрій Соловей.

Крім того, нардеп виступив лобістом зниження орендної плати за користування полонинами у 8 разів (від 8% до 1%).

Також обранець повідомив, що парламенту вдалося прийняти законопреокт, який звільняє від мита все деревообробне обладнання, яке приходить із-за кодону в Україну і дозволяє не сплачувати протягом 36 місяців податок на додану вартість у випадку імпорту цього обладнання для виробничих цілей.