8 вересня у Старобогородчанстькій ОТГ пройшов Фестиваль громад. На заході десять ОТГ-учасників Програми «DOBRE» презентували свої здобутки та позивні зміни після об’єднання, пишуть Версії.

«Привіт» з мальовничої Гуцульщини передала делегація Білоберізької громади. Вони одні з перших долучилися до Програми «DOBRE».

«Ми не шкодуємо, що пішли шляхом децентралізації, бо це успішна реформа номер один. Ми пішли у бюджетний рік 2017 року і видно, що є перспектива і розвиток населених пунктів, адже, не перекладаються обов’язки з одних рівнів на інші. Крім реалізованих проектів вже написана стратегія розвитку Білоберізької громади до 2027 року. Я називаю її біблією громади. За якою зрозуміло, куди ми рухаємося», – відзначив Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Світлина від Версії -  щоденна інтернет газета.

Результати співпраці з програмою партнерства приємно вражають. Горяни вже на місцевому рівні вирішують проблеми бездоріжжя, впроваджують практику сортування твердих побітових відхотів та активно розвивають туризм.

«У кожному населеному пункті зроблено дитячі майданчики, цим займалася молодіжна рада. Стратегією у нас була визначена послуга з утримання доріг. Ми отримали екскаватор-навантажувач. Він дорогий, коштує 75 тисяч доларів. Ми можемо самостійно утримувати дороги. Тепер є заявка і проводиться тендер на відкриття кооперативу по переробці дикоростучих (плодово-ягідних і грибів). Ми повинні отримати обладнання приблизно на 35 тисяч доларів. Це сушарка, холодильні камери для шокової заморозки. Тепер працюємо над проектом з поводження з твердими побутовими відходами. Теж ми повинні отримати сміттєвоза», – додав Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Світлина від Версії -  щоденна інтернет газета.

Білоберізька ОТГ об’єдналася однією з перших в гуцульському регіоні. Вона увійшла до Програми «DOBRE» першої когорти з 25 громад всієї України.

«Об’єднуватися не страшно, – запевняє Дмитро Іванюк. – Ми об’єдналися одними з перших в гуцульському регіоні. Це дало свій результат. Ті громади, які ще не об’єдналися дуже помилилися, адже, дуже багато втратили. У нас є такий вислів голови Матеївецької громади Петра Книшука про те, що хто не об’єднався після першого року – відстав на рік, хто не об’єднався після другого року – відстав на три роки, хто не об’єднався на третій рік – він вже нас не наздожене».

Екскаватори і сміттєвози у всіх однакові, а от ідеї – різні, – переконують організатори фестивалю. І чим активніша громада, тим більше позитивних змін помічають її мешканці. Щоб генерувати більше ідей у Білоберізькій ОТГ активно залучають молодь.

«Було прийняте рішення про створення молодіжної ради, як дорадчо-консультаційного органу при сільській раді Білоберізької ОТГ. Вони подали багато цікавих ідей – облаштування зупинок, створення спортивних та танцювальних гуртків, провели акцію «Чистий пляж», фестиваль різьби. Одним із інструментів голосу громади у місцевому самоврядуванні було запровадження бюджету участі з 2018 року. Також створили бюджет для громадян, де детально розписано процес формування бюджету, куди йдуть витрати по кожній установі. Запровадили 5 інструментів антикорупційних механізмів. Затвердили порядок проведення конкурсного відбору на службу в органи місцевого самоврядування. Затверджено рішення про запобігання конфлікту інтересів, створення наглядової ради комунального підприємства ОТГ. Створено комунальне некомерційне підприємство медичного профілю. Також затверджено положення про громадські слухання, де в подальшому розглядатимемо бюджет», – відзначив Василь Пилипюк, заступник голови Білоберізької ОТГ.

Світлина від Версії -  щоденна інтернет газета.

Впродовж співпраці Центру політичних студій з громадами, експерти проводили оцінку роботи механізмів участі у громадах-партнерах Програми DOBRE. Білоберізька громада отримала нагороду за участь у конкурсі за найкраще використання механізмів участі.

Світлина від Версії -  щоденна інтернет газета.

Світлина від Версії -  щоденна інтернет газета.

 Читайте також:

Місце сили: Білоберізька ОТГ запрошує туристів у похід на Писаний Камінь (фото)

Бій сміттю: Білоберізька ОТГ планує придбати мобільну сортувальну лінію 

Найвисокогірніша ОТГ України Білоберізька громада взялася за вирішення проблеми ремонту доріг 

«Місія можлива»: найвисокогірніша Білоберізька громада отримала екскаватор-навантажувач для ремонту доріг (фото, відео) 

Сон на бджолиних вуликах: в Білоберізькій ОТГ пропонують унікальну процедуру оздоровлення всього організму (відео) 

“Впливай на бюджет”: громада Білоберізької ОТГ може визначати пріоритети розподілу бюджетних коштів (фото) 

Миттєвості життя: фотограф показав мальовничі куточки найвисокогірнішої ОТГ України (фото) 

Сам Бог велів, щоб у нас в Карпатах інвестувати у туризм, – голова Білоберізької ОТГ (фото)