Згідно з новими правилами паркування транспортних засобів автобуси, що паркуються біля залізничного вокзалу в Івано-Франківську, повинні звільнити місце для легкових автомобілів.

Минулого року комісія з питань безпеки дорожнього руху та влаштування об’єктів транспортної інфраструктури виконкому дала дозвіл комунальному підприємству «ТЦ Сервіс Авто» на облаштування платної парковки для легкових автомобілів біля центрального входу залізничного вокзалу по вул. Привокзальна, 1 і дозволила залишити два місця для туристичних автобусів.

Втім, як пише Галицький кореспондент, замість легкових автівок, паркувальний майданчик зайняли автобуси приміських рейсів. Паркування та рух пасажирських автобусів спричинило на вокзалі безперервні затори. Щоб з’ясувати, на якій підставі приміські перевізники паркуються на залізничному вокзалі, депутат міськради Сергій Борзов звернувся із запитом до міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.

З’ясувалося, що керівник КП «Сервіс-Авто» Андрій Строїч не виконав доручення комісії щодо облаштування стоянки легкових автомобілів. Натомість, він самовільно уклав договір з ТзОВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій» про надання послуг з паркування автобусів на 24 місця. Так, без відома міської влади Строїч віддав в оренду парковку, де розрісся ще один автовокзал. За словами Борзова, щомісяця «Сервіс Авто» від отримувало приблизно 17 тис. гривень в місяць. На одній із сесій міськради мер обласного центру Віктор Анушкевичус обіцяв виписати директору «Сервіс Авто» догану за таку «самодіяльність». Однак погрози міського голови не змусили Строїча розірвати неправомірний договір оренди.

На днях Кабмін вніс зміни до Правил паркування транспортних засобів. Постановою від 14.08.2013 №583 операторам заборонено передавати майданчики для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг у користування іншим суб’єктам господарювання.

Якщо дотримуватися постанови Кабміну, то «Сервіс Авто» не має права здавати в оренду парковки і незабаром автобуси біля залізничного вокзалу повинні звільнити паркувальний майданчик.