Подати документи до Польського Консульства можна буде не швидше, аніж у серпні. Наразі реєстрація на сайті припинена. Люди, які стоять під стінами установи, реєструвались ще у квітні, або ж сподіваються отримати візу за допомогою сумнівних посередників.

Сайт, де кожен чесний отримувач візи повинен пройти попередню реєстрацію, зустрічає повідомленням: “До 30 серпня послуга не доступна”. Така ж справа з візовим центром. Попри те, під консулятом – натовп. У консульстві ситуацію пояснюють просто: національні візи – безкоштовні, а документів для польської візи вимагають менше, от попит і зростає. Про це інформують Головні новини Львова.

«Практично щоденно приймаємо понад дві тисячі візових анкет, візових заяв. У минулі роки було по-різному: 1500-1700, то цього року, особливо зараз, кожен день ми перевищуємо цю цифру», – пояснив консул Генерального консульства Республіки Польщі Марцін Зіневич.

Напливу не витримують ні консули, ні автоматизована система реєстрації. Що більше заявників, то надовше розтягується електронна черга. Що робити з напливом українців, ламають голову у Польському міністерстві закордонних справ. Наразі ті, кому горить поїздка до Польщі, можуть прийти на прийом до чергового консула. І зробити це можна без посередників, які пропонують ту ж послугу, тільки за гроші.

А от організований туризм від консульських проблем не потерпає. Туроператори добросовісним клієнтам візи гарантують. У них з дипломатичними установами свої стосунки. Однак візи видають здебільшого одноразові.

Туристи можуть оформити у Львові візу ще кількох держав ЄС. Під центром, який приймає документи для іспанського, бельгійського та норвезького консульств, людей немає взагалі.

Періодично хтось прямує до сусіднього — німецького візового центру. Кажуть, зареєструватися можна, однак треба запастися часом і терпінням.

А от Чехія львів’янам та мешканцям області більш цікава. Під консульством кілька десятків людей розповідають: можна без проблем отримати візу терміном на три місяці. А після реєстрації на сайті консульство дає тиждень на збір документів.

Представники чеського консульства не знайшли часу зустрітись із журналістами. Однак відповіли на запит. Роз’яснюють: здебільшого причиною відмови є непереконлива або неправдива інформація про мету подорожі. Попри те, минулого року не отримало візи всього п’ять відсотків українців.