http://vesti-ukr.com/storage/asset/image/2015/02/08/7/53/390/c68863423ec97e64c931374b67_4f420584.png

 Так, кілька провідних газет світу написали про його арешт, передає кореспондент Фіртки.

Стаття в провідній газеті Векобританії The Guardian: “Ukraine: draft dodgers face jail as Kiev struggles to find new fighters”.

Стаття в японській газеті The Japan times: “Ukraine arrests journalist after call to dodge draft”.

Je suis Ruslan Kotsaba – носить назву матеріал в голландській інтернет-газеті Кrapuul.

В цих матеріалах розповідається про причини ув’язнення Коцаби – в основному інтерпретація українських джерел. Деякі автори згадують про думку з цього приводу організації Amnesty International, яка закликала українську владу негайно звільнити журналіста і оголосили його в’язнем сумління.

В цьому контексті газети також пишуть і про про великі труднощі з мобілізацією (?), з якими стикнулася українська влада.

Кілька видань, через ситуацію навколо арешту Коцаби, взялися розмірковувати про свободу преси в Україні та Росії.

Зокрема на сайті німецького каналу ARD вийшов матеріал із заголовком Критичний український журналіст у в’язниці.

В ньому автор розмірковує, про причини ув’язнення Коцаби та проеціює дану справу на свободу слова в Україні та Росії. Більше того – в статті з’являється новий термін – “західні українці” (аналогія зі східними та західними німцями?,-авт)

Американський сайт antiwar.com у своєму матеріалі “Free Ruslan Kotsaba” закликав негайно звільнити журналіста.

Нагадаємо, Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу для журналіста Руслана Коцаби у вигляді тримання під вартою на час ведення слідства – 60 днів.

Нагадаємо, Руслана Коцабу звинувачують за статтями 111 (ч.1) та 114-1 (ч 1.) КК України.

Адвокат Руслана Коцаби просив суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той “міг годувати свою сім’ю”.

Нещодавно Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента, у якому закликав усіх адекватних людей відмовитися від мобілізації.

7 лютого його затримали за ухвалою суду в рамках “розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України”(державна зрада).

 

Довідка:

ч.1. Ст. 114-1 ККУ: Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Ст. 111 ККУ : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.