klus

«Насправді всю цю ситуацію можна охарактеризувати тезою «хліба і видовищ». Немає хліба – є видовища. А проблема бурштинової мафії існує не тільки зараз і вирішити її повинен законодавець, прийнявши відповідний закон» – зазначив політик. Про це пишуть Версії.

Він переконаний, що «бурштинова мафія» під «кришуванням» чиновників та силових структур вже тривалий час грабує бюджет України. І цифри, на які стабільно бідніла держава через незаконний видобуток бурштину, вимірюються не в тисячах чи сотнях тисяч доларів, а в мільярдах.

«Чому тільки тепер влада відреагувала на це? Чому протягом довгих років дозволяла вивозити з території України бурштин і не перешкоджала у нанесенні непоправної шкоди місцевості, де цей процес відбувався? Наразі це сприймається як вияв чергового популізму з боку як парламентарів, так і представників уряду, рейтинги яких катастрофічно впали» – вважає Володимир Клюс.

Також він зазначив, що схожа ситуація відбувається і в Карпатах, де вирубка лісів уже досягла масштабів екологічного лиха.

«Ніхто не б’є на сполох і це ще одне підтвердження недієздатності влади. Лісова галузь України надзвичайно корумпована, однак чітких дій як з цим боротись немає. А шкода, яку приносить вирубка лісів для жителів зокрема західної України вимірюється і в благополуччі, і в життях людей. Адже кількість та масовість повеней, спричинених знищенням лісу, щороку збільшується і якщо не припинити цей хаос, тисячі людей можуть стати жертвами великої трагедії» – резюмував Володимир Клюс.

Політик додав, що парламентська фракція Опозиційного блоку вимагатиме від Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони розслідувати незаконну вирубку лісів в Карпатах.