В Україні інтерес до спорту стабільно зростає, в тому числі завдяки успіхам українських спортсменів на міжнародній арені. Особлива увага приділяється видам спорту, доступним для всіх вікових категорій населення. Уряд України і керівники регіонів країни активно інвестують в будівництво і реконструкцію спортивних комплексів і арен, тренувальних центрів, стадіонів та спортмайданчиків. Одним з підтверджень посилення інтересу до спорту в Україні стала звістка про те, що на конференції з підтримки реформ, яка пройде в липні цього року в Торонто, Україна представить державний проект будівництва в Києві льодової арени. Сума інвестицій в проект досягає 1,68 мільярдів гривень. Озвучив пропозицію на засіданні міжвідомчої комісії з питань Держінвестпроекту, що проходив 13 травня 2019 року, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.
Про проект «Льодовий стадіон»
Пропозиція Степана Кубіва знайшла активну підтримку членів комісії, котрі запропонували виділити кошти для першого бюджетного фінансування проекту вже в травні, не чекаючи липня. Виділення перших бюджетних коштів дозволить приступити до розробки проектної документації, що в свою чергу дасть можливість презентувати в Торонто проект з готовою проектною документацією. Як було зазначено у протоколі засідання комісії, фінансові кошти за цим проектом раніше не виділялися. Реалізувати проект виконавці планують до 2021 року. У цьому році держава виділить на будівництво Льодової арени вже в липні 5 мільйонів гривень.
Замовник проекту — Федерація фігурного катання України і Міністерство молоді та спорту України. Реалізувати проект буде державне підприємство «ЦУТБ Льодовий стадіон». Виконавця проекту буде визначено в ході аукціону, який проводитиметься відповідно до норм українського законодавства про державні закупівлі. Директор державного підприємства «ЦУТБ Льодовий стадіон» заявив, що в даний час фінансування проводиться з держбюджету.
Активна увага приділяється розвитку спорту в різних регіонах України. Реконструкція вже існуючих спортивних комплексів і стадіонів дозволяє створити максимально комфортні умови для занять спортом представникам будь-якого віку, професій і уподобань.
Спартакіада в Івано-Франківському університеті пройшла успішно
Кілька днів тому, 11 травня 2019 року, в спорткомплексі Івано-Франківського національного медичного університету пройшли змагання, в яких брали участь співробітники університету та медичних закладів Прикарпаття. Це другий тур щорічної спартакіади, в яку включено понад 9 видів спорту.Менше півроку тому спорткомплекс урочисто відкрили після часткової реконструкції. Масштабної реконструкції з використанням сучасних будівельно-оздоблювальних матеріалів і устаткування піддався плавальний басейн. В ході робіт було встановлено високотехнологічне обладнання, наприклад таке, як осушувач повітря для басейну. Виготовлений з безпечних матеріалів надійний осушувач повітря для басейну забезпечує зниження рівня вологи в повітрі до комфортних показників і є обов’язковим до застосування у всіх приміщеннях з підвищеною вологістю. В ході реконструкції спортивного комплексу медуніверситету Івано-Франківська були оновлені спортивні зали, душові і т.д.У березні в оновленому басейні пройшов перший етап спартакіади, який включав змагання з плавання та шаховий турнір. У спортивних змаганнях, які проходили в Івано-Франківському медичному університеті, брало участь 18 команд. Своїх спортсменів представили медичні заклади області, Івано-Франківський медичний коледж і університет. Змагання проходили в 7 видах спорту: гирьовому спорті, міні-футболі, перетягуванні канату, настільному тенісі, дартсі, армспорту, шахах.
Наталія Бирчак — голова Івано-Франківської обласної організації профспілки медиків — розповіла про те, що в довоєнні роки в спартакіаді взяли участь набагато більше спортсменів, оскільки змагання надає можливість не тільки продемонструвати свої можливості, а й поспілкуватися з колегами. Глава профспілки повідомила про те, що спартакіаду планується розширити, ввівши нові види спорту, зокрема, зимові види. Сучасний спорткомплекс університету забезпечує всі умови для розвитку різних видів спорту та проведення масштабних змагань.
Реконструкція спортивних об’єктів в Україні триває
Реконструкції спортивних об’єктів в Україні приділяється не менше уваги, ніж будівництву нових. Пояснюється тенденція тим, що в багатьох густонаселених містах знайти місце під будівництво нового стадіону нелегко. При цьому повністю зносити ще цілком надійну будівлю не має сенсу. Свою роль відіграє також той факт, що до вже існуючих об’єктів підведені інженерні комунікації, спорудження яких заново може обійтися значними витратами.
На сучасному українському ринку представлено обладнання від провідних світових виробників кліматичного обладнання, установок для опалення та водопостачання. При виборі устаткування з метою купівлі слід приділити увагу надійності постачальника, що дозволить уникнути проблем в процесі експлуатації обладнання.