Студенти з Камеруну, Кот-д’Івуару, Іраку, Нігерії, Гани, Еквадору й інших країн вперше вчилися власноруч розмалювати традиційні українські Великодні писанки. До цього їх заохотили викладачі відділення підготовки іноземних громадян до вступу у ВНЗ України. «Щороку напередодні Великодня ми розказуємо своїм студентам, що таке писанка, як і для чого її розмальовують. От і цього року ми організували такий майстер-клас з писанкарства для слухачів підготовчого відділення», – розповідають викладачі ВПІГ Ірина Литвин і Романія Петруняк, пишуть Версії.

Майстер-клас проводила співробітниця Музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк, яка розказала іноземцям про кольори і символи на писанках, про спеціальні фарби, засоби і різні техніки їх виготовлення.

Творчий захід усім дуже сподобався. Так, Діабагате Мамаду і Гей Арнольд Вілфрід, які приїхали з Кот-д’Івуару, розповіли, що вдома вони такого ніколи не робили, але це – дуже цікаво.

Незважаючи на різні віросповідання, усі дружно розмальовували писанки і залишилися задоволеними своєю працею. Учасники проекту взяли із собою розмальовані писанки, щоб показати їх своїм друзям і батькам та розказати про надзвичайну цікаву традицію писанкарства в Україні.

Варто додати, що окрім вивчення великодніх звичаїв українців, викладачі ВПІГ постійно заохочують іноземних студентів вивчати культуру України та її традиції.