прикарпатський нардеп Юрій Соловей

“Моя поправка щодо змін до Податкового кодексу була підтримана українським парламентом при бюджетному процесі і нам вдалося у вісім разів, тобто з 8% до 1%, знизити плату за оренду полонин”, – акцентує народний обранець.

Парламентар стверджує, що контролюючі органи неправильно трактують українське законодавство. Тож продовжують нараховувати плату за орендну полонин, які знаходиться поза межами населених пунктів, у розмірі 8% від оціночної вартості землі, хоча селяни мали б сплачувати тільки 1%.

“На жаль, сьогодні прокуратура та податкова інспекція зловживають нормами податкового законодавства, читають не ретельно і хочуть сказати, що це стосується, нібито, тільки тих полонин, які знаходяться в межах населених пунктів. Хочу зауважити, що моя поправка стосувалася абсолютно всіх полонин, як тих, що знаходяться в межах населених пунктів, так – і поза межами населених пунктів. І саме в такій редакції вона проголосована українським парламентом. Ті, хто хочуть зловживати нормами українського законодавства, зокрема, прокуратура і податкова інспекція, на жаль, можуть закінчити дуже погано. Хай читають ретельно Закон. А там все чітко і просто виписано”, – зауважив Юрій Соловей.

Також Юрій Соловей наполягає на необхідності реформування фіскальних служб аби унеможливити подібні зловживання та необхідності створити незалежну Службу фінансових розслідувань.

“Зі зміною назви нічого не змінюється. Ми повинні говорити про комплексну системну реформу в сфері контролю за витрачанням державних фінансів і у сфері контролю за сплатою податків до державного бюджету. Для цього у нас повинна бути створена служба фінансових розслідувань, яка повинна акумулювати всі функції, які роблять сьогодні, як мінімум, чотири контролюючі органи. На приклад, ДСБЕЗ в національній поліції, яке відповідає за кошти державного бюджету, КРУ, економічний підрозділ служби безпеки, податкова інспекція. Тобто всі ці підрозділи повинні бути виведені з відповідних структур і повинні бути акумульовані в рамках однієї структури, яка називається Служба фінансової розвідки. Це, я вважаю, повинна бути комплексна і системна реформа”, – підкреслив народний обранець.