Спеціалізована екологічна прокуратура Івано-Франківської області через суд запобігла неправомірному вилученню з державної власності земель природно-заповідного фонду на території Верховинського району.
Завдяки своєчасному втручанню прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Івано-Франківської обласної прокуратури вдалося зберегти у державній власності понад 4 тисячі гектарів особливо цінних природоохоронних територій Карпатського національного природного парку, які розташовані в межах Зеленської сільської ради Верховинського району та мають особливий природоохоронний статус.
“Землі природно-заповідного фонду є об’єктом підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання та особливими умовами надання, які повинні залишатися виключно у власності держави”, – наголосили в обласній прокуратурі, пояснюючи важливість збереження цих територій у державній власності.
Оперативне реагування представників прокуратури, які вступили у судову справу для захисту інтересів держави, дозволило запобігти неправомірному вилученню земельних ділянок з власності Карпатського національного природного парку, загальна вартість яких за усередненими показниками нормативної грошової оцінки становить 481 мільйон гривень.
Господарський суд Івано-Франківської області, розглянувши матеріали справи та докази, надані прокуратурою, підтримав позицію державних обвинувачів та ухвалив рішення про збереження спірних земельних ділянок у власності Карпатського національного природного парку, що забезпечить належний рівень охорони та збереження унікальних природних комплексів Українських Карпат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Прокуратура в судовому порядку вимагає узаконити понад 10 га самосійних лісів
Прокурори Надвірнянської окружної прокуратури Івано-Франківської області в судовому порядку вимагають визнати протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування та зобов’язати їх вчинити дії щодо віднесення самосійних лісів до самозаліснених ділянок.
Установлено, що на території Ланчинської селищної ради знаходяться земельні ділянки площею понад 10 га комунальної власності, вкриті лісом, але не віднесені до самозаліснених земельних ділянок.
При цьому орган місцевого самоврядування не розглянув подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства та не вжив заходів щодо узаконення цих ділянок відповідно до передбаченої процедури.