Відкрити сезон планують не пафосно, а запросити своїх глядачів до родинного кола на знакову для театру подію, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Чи потрібне таке урочисте відкриття в сучасному світі, коли приходять політики і щось обіцяють, розказують. Тому цього року все буде просто і легенько, навіть не в неділю, а в звичайний робочий день”, – розповідає директор Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський.

Першою виставою у сезоні стане “Солодка Даруся”, виставі-візитивці цього року виповниться десять років. Всередені листопада на всіх чекає прем’єра мюзикла “Гуцулка Ксения”, опера Ярослава Барнича про любовні пригоди американців у Карпатах.

80-й театрального сезону буде цікавий завдяки співпраці з декількома зарошеними режисерами, зокрема з Жюлєм Одрі, талановитим французьким режисером. Він вже готує для Франківська виставу “Калігули” Альберта Камю. Прем’єра запланована на травень 2019 року.

“Жуль пообіцяв, що до лютого вивчить українську мову. Навіть є відео де він читає вірш Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий”, але поки що не хочу публікувати його у соцмережі”, – каже Держипільський.

Також у театр поповнився новими акторами з Києва, Львова та Івано-Франківська. Головним балетмейстер театру став Дмитро Лека, який має нове бачення та легко працює в складних ситуаціях.

З 16-21 жовтня у театра заплановані гастролі в Кропивницькому з проектом “Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків”, який отримав підтримку від Українського Культурного Фонду. За цей час у місті безкоштовно покажуть багато патріотично і національно спрямованих вистав.

“Ось такий подарунок для міста Кропивницький. Тільки подумаємо над тим, як люди зможуть реєструватися на виставу”, – кометує Держепільській.