Студенти-медики мітингують проти запровадження реформи інтертатури. Нововведення стосуватиметься збільшення тривалості навчання від 3 до 6 років в інтернатурі.

“Ми вийшли на протест нової реформи. Ми проти того, щоб подовжити інтернатуру від 3 до 6 років. Ми не задоволені, що нововведення стосуватимуться студентів, які вже в 2020 році завершують навчання”, – відзначає студент шостого курсу Олег.

Студенти розповідають, що в інтернатурі пропонують зарплату близько 1500 гривень.

“Це мізер”, – обурюється студент-медик Олег.

Біологія, біохімія, гістологія, мікробіологія, анатомія, фізіологія та фармакологія. Двісті тестових запитань з цих дисциплін – це медичний ліцензійний іспит «Крок». Три його рівні студент має пройти, щоб отримати право лікувати. «Крок 1» чекає на третій курс, «Крок 2» – на шостий. Останній «Крок 3» складають вже по завершенню інтернатури, пишуть Версії.

Наприкінці березня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив нову систему атестації знань майбутніх лікарів – Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ). З 2019 року випускник вишу зможе отримати диплом, якщо він успішно складе усі чотири частини ЄДКІ.

За словами організаторів, аналогічні мітинги проводять також у Києві, Запоріжжі, Харкові, Львові, Тернополі, Чернівцях, Дніпрі, Одесі та Сумах.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!