Як голова «Фонду захисту конституційних прав людини», звертаюсь з офіційною заявою до прокурора Івано-Франківської області Стратюка О.М.

Мною у статті «Прошмандовки-2», оприлюдненій у соціальній мережі «Фейсбук», було повідомлено про злочинну, на мою думку, позицію представника прокуратури області під час розгляду господарського спору про знесення самочинно збудованого житлового будинку по вул. Мазепи, 35А в Івано-Франківську за позовом Івано-Франківської міської ради, на стороні якої представником інтересів держави виступала очолювана Вами прокуратура області.

Як стало відомо мешканцям не тільки нашого краю, а й України, прокуратура за Вашою вказівкою (або іншого високопосадовця) незаконно, злочинно у вказаному судовому процесі підтримала особу (В.Друка), котра самочинно збудувала житловий 8-поверховий будинок та вчинила ряд кримінальних правопорушень, які вже 4 роки «дуже успішно» розслідуються очолюваною Вами прокуратурою.

В такому випадку я маю до Вас дуже просте питання: чи не переплутали Ви і очолюваний Вами регіональний орган прокуратури інтереси держави та інтереси підозрюваного у вчиненні багатьох кримінальних правопорушеннь Василя Друка?

Можливо, В.Друк за своє «благополуччя», не дай Боже, дає хабарі керівництву нашої «дуже чесної та відповідальної» прокуратури, а можливо, захист В.Друка входить до державних інтересів, які Ви захищаєте в суді? Дайте, будь ласка, мені і громаді відповідь.

У пункті 2 статті 23 Закону «Про прокуратуру України» вказано, що прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені або оспорювані права через недієздатність або обмежену дієздатність.

Виходячи із змісту цієї норми Закону та дивлячись на позицію прокуратури, котра так активно і відважно захищає В.Друка, напрошується висновок, що вона захищає «недієздатну особу» – точніше кажучи, придурка. Але В.Друк на таку особу не подібний, тоді, можливо, придурком є прокурор, який давав незаконну вказівку про захист В.Друка? Внесіть, будь ласка, ясність, пане Стратюк, у дане питання з метою недопущення кривотолків.

Додатково нагадую Вам, пане Стратюк, що згідно пункту 3 статті 23 Закону «Про прокуратуру України» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, і ваш не зовсім порядний «папєрєднік» таки визначив, що права держави порушені. А Ви як нібито патріот з якихось (поки що невідомих) причин таких порушень не вбачаєте.

Можливо, пора вже міняти Ваше найближче оточення разом із Вами, а ліжка, точніше стільці переставляти з одного на інше місце не потрібно? Як Вам така пропозиція, пане Стратюк?

Також повідомте громаду міста, чому прокуратура області не скористалась наданим їй законом правом і не забажала подати апеляційну скаргу на рішення господарського суду Івано-Франківської області, термін подання якої спливає вже 13 березня 2017 року? А куди так різно щезли державні інтереси? Можливо, якийсь негідник «Вася» перекупив ці інтереси в «чесного» прокурора і «дуже чесних» суддів? Ви ж себе, мабуть, вважаєте захисником інтересів держави, адже пройшли серйозну закарпатську «прикордонну» школу і харківський «ліберальний» вишкіл». Чи, можливо, я в цьому помиляюсь?

Бажаю Вам здоров’я та негайної чесної реакції з Вашого боку.

11 березня 2017 р.“, – пише Анатолій Прут.