рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Прикарпатець провів майстер-клас з гончарства, щоб допомогти ЗСУ (фото + відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Андрій Бучко з Івано-Франківщини провів майстер-клас з гончарства. Половину отриманих грошей з навчання чоловік перерахує на потреби Збройних сил України. Майстер-клас відбувся 7 серпня в Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття у Крилосі, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Гончар Андрій Бучко розповідає відвідувачам музею, чим відрізняється процес виготовлення глечика, тарілки чи іншого виробу.

Гончар Андрій Бучко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Стиснув зовні – сформували горлечко для вази, стиснув внизу – зробилася така ніжка делікатна. Звичайно, гончар наперед задумує, який виріб він має зробити, але я можу трішки пофантазувати. З вазочки зробити горнятко. З горнятка — мисочку”, — ділиться майстер.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Глина, з якої виготовляє вироби Андрій Бучко, — зі Слов’янська. В давнину для гончарства використовували і місцеву глину, проте перед тим її заготовляли.

“Коли вона спершу висохне, тоді заливається водою. І вона робиться, як кашка. Проціджується, інколи і вручну вибираємо камінчики, корінчики. Можна сказати, що в нашій душі є теж такі недоліки, як корінчики чи камінчики в глині, і треба їх позбутися”, — пояснює Андрій Бучко.

Руки гончаря мають бути не стільки міцними, як цупкими та чутливими, щоб “боротися” з глиною.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Насправді різні частинки рук по-різному виминають глину і роблять такі вправи, щоб глина “послухалася”, — каже майстер.

Займається гончарною справою Андрій Бучко уже 12 років.

Спостерігає за майстром сім’я з Харкова. Олександр Акулов каже, раніше не бачив, як роблять глиняний посуд на гончарному крузі: “Дуже цікаво, особливо для дітей. Я думаю, що їм це має особливо сподобатися”.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Сформувати виріб на гончарному крузі – це пів роботи. Його ще декорують. А для того, щоб виріб не пропускав воду, випалюють у печі.

“Гуцульський розпис часто використовує поливання іншим кольором і потім — процарапування. Це називається ритування. Потім виріб досихає до тижня часу, тоді його кладуть у пічку. Коли він вже готовий до випалювання, має побіліти”, — пояснює Андрій Бучко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ціна за заняття з гончарства — не фіксована. Половину зароблених грошей з майстер-класу Андрій Бучко перерахує Збройним силам України.

За словами працівниці музею Галини Завідляк, у Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття щонеділі відбуваються майстер-класи, щоб ознайомити відвідувачів з ремеслами регіону.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ