рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Прикарпатець Сергій Різник став суддею Конституційного Суду України

реклама

28 травня 2024 року прикарпатець Сергій Різник склав присягу та набув повноважень судді Конституційного Суду України. Він став першим, хто пройшов надскладний конкурсний відбір і був призначений законодавцем на цю відповідальну посаду.

У вівторок, 28 травня 2024 року, на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України відбулася урочиста церемонія складання присяги новопризначеним суддею Сергієм Різником. Прикарпатець став першим, хто пройшов надскладний, але справедливий конкурсний відбір і був призначений законодавцем на цю відповідальну посаду.

Голова спеціального пленарного засідання Сергій Головатий, вручаючи Сергію Різнику мантію, нагрудний знак і посвідчення судді, наголосив на історичному значенні цієї події:

«Це історичний момент в історії функціонування Конституційного Суду України, адже Ви перший, хто пройшов надскладний, але справедливий конкурсний відбір, ставши одним із переможців, а згодом законодавець призначив саме Вас на цю відповідальну посаду. Ваш вступ на посаду є певною мірою символічним: у Вас сьогодні перший робочий день як наймолодшого за віком судді, а в мене завтра останній робочий день як найстаршого за віком судді. Отже, мова йде про те, що молода українська держава потребує молодого покоління суддів, які є зобов’язаними служити Українській конституції задля утвердження тріади європейських цінностей: правдивої, а не формальної, демократії, людських прав і правовладдя».

Сергій Головатий підкреслив, що Україна, як частина європейського простору, звільнилася від тоталітарного ярма московського комунізму. Проте з 2000 року у країнах Східної і Центральної Європи спостерігаються ознаки порушення демократії і правовладдя. Правлячі еліти в різних країнах намагалися підкорити конституційні суди, обмежуючи фінансування, не призначаючи суддів та не виконуючи судових рішень. Це лише кілька методів, що застосовувалися для підриву незалежності конституційних судів.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, присутній на засіданні, зазначив, що призначення Сергія Різника відбулося за результатами безпрецедентно відкритого і надзвичайно складного конкурсу:

«Призначення нового судді Конституційного Суду України Сергія Різника має цілковито аполітичний характер та ґрунтується на ретельному аналізі його морально-етичних та професійних якостей. І підтвердження цьому є промовистий факт, що голосування за цю кандидатуру об’єднало майже увесь зал парламенту, давши в результаті на табло 286 голосів».

Руслан Стефанчук висловив переконання, що цей приклад стане першим кроком в утвердженні нової традиції формування складу Конституційного Суду України, де завданням суб’єктів призначення буде пошук незалежних, доброчесних і професійних кандидатів. Це спільний інтерес усього Українського народу, особливо в умовах війни.

Що відомо про Сергія Різника

Сергій Різник є професором кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. З відкритих джерел відомо, що він поєднував наукову роботу з адвокатською діяльністю. У 2015 році отримав вчене звання доцента.

У 2016 році Сергія Різника призначили на посаду заступника завідувача кафедри конституційного права Львівського національного університету. З квітня 2017 року по вересень 2018 року був заступником декана юридичного факультету. З вересня 2021 року – професор кафедри конституційного права.

З квітня 2019 року він обіймав посаду заступника голови Науково-консультативної ради Конституційного суду України. У червні 2021 року був призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці ЛНУ.

 

 

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ