20 листопада відбулась перша сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання. На початку пленарного засідання голова Івано-Франківської обласної ТВК Анатолій Корнійчук доповів про підсумки виборів депутатів.

“Було зареєстровано 856 кандидатів від 13 політичних партій. Один суб’єкт подання не був зареєстрований, оскільки не були витримані всі норми подання документів”, – пояснив Корнійчук відсутність у бюлетені кандидатів від ОПЗЖ.

На момент скликання першої сесії Івано-Франківської обласної ради зареєстровано 84 депутати. До моменту реєстрації було подано кілька заяв про відмову отримання депутатських мандатів.

Як вдалося з’ясувати Версіям, від депутатського мандата відмовились обрані депутатами кандидати від “Свободи”, Європейської Солідарності” та “Платформи громад”.

Перший номер списку “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович обрав мандат нардепа Верховної Ради. Його замінив Володимир Князевич, керівник фермерського господарства “Бест Беррі”. Він був 9-им номером в єдиному списку партії, балотувався на четвертому виборчому окрузі, де набрав 909 голосів.

Відмовилась від мандата ще одна представниця “Європейської Солідарності” Тетяна Градюк. Її визнали обраною депутатом на третьому виборчому окрузі, де вона здобула 1439 голосів. Тетяна Градюк також кандидувала на голову Тисменицької громади. Вона успішно виграла вибори міського голови, на 133 голоси випередивши Руслана Фармуса, представника “Батьківщини”. Оскільки згідно з чинним законодавством одночасно працювати на посаді голови територіальної громади та бути депутатом обласної ради заборонено, Тетяна Градюк обрала мерське крісло. Тому мандат депутат облради натомість отримав Богдан Пліс, виконуючий обов’язки директора КНП “Районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Тлумацької районної ради Івано-Франківської області.

Відмовився від депутатства на користь посади очільника ОТГ і представник “Свободи” Манолій Піцуряк. Генеральний директор КНП “Солотвинська районна лікарня ” йшов в депутати по третьому виборчому округу. Там він набрав 1686 голосів, здобув 38,17% квоти і пройшов до облради. Проте натомість обрав посаду голови Солотвинської ОТГ – його підтримало 61,45% виборців громади. Замість Манолія Піцуряка мандат дістався Михайлу Головчуку – ексголові Богородчанської районної ради.

Не стане депутатом обласної ради і “свободівець” Олег Загурський. Він одночасно виграв вибори до Івано-Франківської міської ради, тож, вочевидь, обере мандат депутат міськради. Тож замість Загурського депутатом Івано-Франківської обласної ради стала Мар’яна Гринечко – начальниця патронатної служби голови обласної ради.

У «Платформі громад» відмовився від мандата депутата облради Богдан Кобилянський. Колишнього заступника голови Івано-Франківської ОДА обрали головою Городенківської ОТГ. Тому депутатський мандат отримав завідувач відділення отоларингології КНП “Івано-Франківська обласна дитяча лікарня” Володимир Семенюк.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!