Перше засідання Верховної Ради: Що відбувається (ХРОНІКА) – новини України  Depo.ua

Верховна Рада прийняла в цілому закон “Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах”.

Про це повідомила пресслужба парламенту.

Зазначається, що даний законопроект № 3995 було включено до порядку денного на прохання усіх депутатських фракцій і груп.

Законом вилучено пункт 9 частини 1-ї статті 222 Виборчого кодексу, який вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах. Таким чином, для всіх кандидатів “встановлюються однакові умови щодо підтвердження несудимості шляхом зазначення про це відомостей у автобіографії”, пишуть Версії з посиланням на LB.

Нагадаємо, з 2017 року довідки про відсутність судимості видають територіальні сервісні центри МВС.

До цього довідку про наявність чи відсутність судимості повинні були надавати кандидати в депутати обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, а також територіальних громад з населенням понад 10 тис. осіб. Разом з тим для депутатів, які балотуються до рад чи громад з населенням менше 10 тис. осіб, а також кандидатам на голів усіх сільських, селищних, сільських і міських рад, таку довідку надавати було не потрібно.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!