Законопроект 6109: Коли жінки матимуть в армії рівні можливості з ...

Відповідне рішення парламентарі підтримали 4 червня 291 голосом, повідомляється на сайті Ради.

Зокрема, новий закон скасовує звання “генерал-полковник” та “генерал армії України” замість яких запроваджує звання “генерал”. При цьому звання “генерал-полковник”, отримане до набрання чинності цим законом, зберігатиметься за особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку, а “генерал армії України” зберігатиметься також за військовослужбовцями. Крім того, в армії з’явиться звання бригадного генерала, а на флоті — командор-адмірала, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Також відтепер у рядовому складі армії запроваджено звання рекрута, а у сержантському складі звання “старшина” матиме назву “головний сержант”. Крім того, закон скасовує звання у складі прапорщиків і мічманів та запроваджує звання старшого сержантського і старшинського складу — штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант і головний майстер-сержант, а на флоті, відповідно, штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина, головний майстер-старшина.

Як зазначається у пояснювальній записці, закон покликаний привести військові звання вищого офіцерського складу до стандартів провідних європейських країн та НАТО й удосконалити законодавство України з питань проходження військової служби у Збройних силах України.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!