Джерело: трансляція засідання парламенту, проєкт закону №2697 й проєкт закону №2694 на сайті Верховної Ради

Деталі: 277 нардепів підтримали проєкт закону про внесення змін до статті 127 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху, пишуть Версії з посиланням на УП.

Верховна Рада України

@verkhovna_rada

Проект Закону «Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху» #ЗП2697 прийнято за основу ▶️https://bit.ly/2U65dZV 

Переглянути зображення у Твіттері
Переглянути інші твіти Верховна Рада України

Депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Бакумов, що є одним із ініціаторів змін, пояснив: попередження пішоходу з кодексу прибирається – покаранням буде виключно штраф, розмір якого підвищується.

Проєктом закону пропонують внести зміни до санкцій частин 1-ї, 3-ї та 4-ї статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підвищивши розмір штрафу за порушення пішоходами ПДР, у тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння або якщо їхні дії спровокували аварійну обстановку.

Зараз непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, невиконання інших правил дорожнього руху тягне за собою попередження чи накладення штрафу в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, те саме у стані сп’яніння – штрафу в розмірі 8 неоподатковуваних мінімумів, а в разі створення аварійної обстановки – штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів або громадських робіт на строк від двадцяти до сорока годин.

У разі ухвалення закону порушення ПДР пішоходом потягне на штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, те саме у стані сп’яніння – на штраф у розмірі 30-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у випадку спричинили створення аварійної обстановки – штраф у розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на 20-40 годин.

Такий вид адміністративного стягнення як попередження з другого абзацу частини 1-ї статті 127 КУпАП буде виключено.

Юлія Клименко з “Голосу” зазначила, що за рік на дорогах України гине близько 3,5 тисяч людей. Однак за її словами, причина – насамперед, у непродуманості інфраструктури, пішохідних переходів.

За словами Клименко, в разі ухвалення законопроєкту вищі штрафи можуть торкнутися велосипедистів та погоничів тварин у селах, де немає переходів.

Пряма мова Клименко: “Тепер пішоходи, які перейшли не в правильному місці, або, наприклад, погоничі тварин, які гонять корів по дорозі, де немає іншої можливості, бо в більшості сіл немає пішохідних переходів, а також велосипедисти, які їдуть по дорозі, будуть штрафуватися не 51 гривню, а 255 гривень. Якщо зробить це повторно – вже 510 гривень, а потім –  680 гривень”.

Коментар заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка: “Минулого року на дорога України загинули 3 454 людини, з них приблизно одна шоста – пішоходи… Ми запропонували підвищити штраф для пішоходів, щоб працівники патрульної поліції спочатку попереджали порушників, а для злісних порушників щоб штраф був збільшений до 255 гривень. У європейських країнах ці штрафи ще більші”.

Інші подробиці: Прийнято також за основу проєкт закону №2694 щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами. Ним пропонуються внести зміни до закону “Про дорожній рух” і зобов’язати пішоходів використовувати в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості світлоповертальні елементи (стрічки, жилети, наклейки).

За порушення цього обов’язку в статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити покарання у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!