Речник «Національних дружин» Ігор Вдовін заявив у коментарі Громадському радіо, що 16 лютого члени його організації мали при собі легальну зброю та просто прогулювались лісом разом з екологами неподалік села Микуличині.

Читайте також:

У Микуличині місцеві мешканці ледь не побили озброєних “борців з вирубкою лісу” з “Нацдружин”, – депутат (ВІДЕО)

«Нацдружинники були з екологічною службою. Вони за сумісництвом є спілкою ветеранів АТО Франківської області. Операції ніякої не було. Ми знаходились у лісі. Гуляли лісом. Не можна гуляти по лісу? А у людини не може бути зброї? Вона зареєстрована. Людина виїхала в іншу область. Не мала права залишати її там. З гумовими набоями рушниця. Гладкоствол з гумовими набоями. Хлопців пізінше відпустили», — розповів Ігор Вдовін.

У поліції Івано-Франківської область підтвердили, що членів «Національних дружин» відпустили. Працівники поліції перевірили їхні автомобілі та знайшли 2 одиниці нарізної зброї, 4 одиниці гладкоствольної та один травматичний пістолет.

У групи був дозвіл на зброю, проте поліція все одно вилучила її через «незаконне поводження» з нею.

За словами прес-офіцера поліції Івано-Франківської області Мирослави Белдик, в озброєних представників «Нацдружин» був словесний конфлікт з жителями села Микуличині, які й викликали правоохоронців.

Нагадаємо, що 16 лютого, у селі Микуличині на Івано-Франківщині правоохоронці затримали 14 озброєних осіб, які заявляли про свою приналежність до «Національних дружин» та були у куртках з відповідними написами. Тоді затримані розповіли, що обстежували територію Яремчанської міської ради з метою виявлення незаконної вирубки лісу.

За фактом поліція розпочала досудове слідство за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), пишуть Версії з посиланням на Громадське.