17 серпня відбулася спільна прес-конференція ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди та ректора Центральної Академії образотворчого мистецтва м. Пекін (Китай) Фан Ді Аня, інформує прес-служба університету.

“Приїзд до нашого університету делегації з Китаю заклав міцний фундамент для подальшої спільної українсько-китайської співпраці. Ми спільно з нашими китайськими колегами обговорили ідею створення Міжнародного центру пленерного живопису у Ворохті, на базі вже існуючого мистецького університетського осередку. Такий центр дасть можливість митцям, студентам та всім охочим не лише обмінятися досвідом, але і показати світу красу наших Карпат”, – зазначив, відкриваючи прес-конференцію, ректор Ігор Цепенда.

Ректор Центральної Академії образотворчого мистецтва у Пекіні Фан Ді Ань подякував Ігорю Цепенді за запрошення і гостинність. Він також підкреслив, що візит китайської делегації на Івано-Франківщину є свідченням добрих двосторонніх відносин між обома країнами – Китаєм та Україною, які цьогоріч відзначають 25-річчя встановлення дипломатичних зв’язків.

“Це перша наша поїздка в Карпати, і вона була захоплююча. Нас вразила гуцульська архітектура, будинки, сади та доброта і працьовість людей, які живуть в горах. В українців ми побачили велике бажання створювати щось красиве навколо себе, і це не може не захоплювати”, – зазначив ректор Центральної Академії образотворчого мистецтва у Пекіні Фан Ді Ань.

Він також розповів, що його картина про Карпати, яку він написав під час міжнародного пленеру у Ворохті, буде представлена на художній виставці в Пекіні, яка відбудеться цьогоріч у жовтні.

Під час прес-конференції проректор Центральної Академії образотворчого мистецтва м. Пекін (КНР) Ван Шао Дзюнь подякував керівництву університету та викладачам за можливість обмінятися досвідом та висловив сподівання щодо реалізації спільних проектів.