Півтора тисячі франківців, які є членами ГК «Соколи», не можуть потрапити до своїх власних гаражів. В’їзд до кооперативу забарикадований бетонними блоками, а на «охороні» стоять більше двадцяти кремезних молодиків.

Таку картину застали 13 серпня вранці водії, які хотіли потрапити до власних гаражів в кооперативі «Соколи» в Івано-Франківську на вулиці Вовчинецька, 225.

«Сьогодні о 5 ранку група невідомих осіб близько 20 чоловік заблокували в’їзд до гаражного кооперативу «Соколи». Перегородили бетонними блоками, а також викрали документи, журнали реєстрації з прохідної гаражного кооперативу. Проти працівника на КПП застосували силу, але без тілесних ушкоджень. Зламали відеокамери», – розповів Версіям Роман Жирун, адвокат ГК «Соколи».

«Рейдерами» виявилося підприємство «ІОЛІТ-ІФ».

За даними аналітичної онлайн-системи YouControl керівником підприємства є Лущ Михайло Дмитрович. А засновником – Ярослав Ярославович Каспрук. З останнім ГК «Соколи» вже більше десяти років судяться за право власності щодо частини земельної ділянки кооперативу.

«Вони аргументують те, що тепер вони будуть контролювати виїзд, в’їзд на територію гаражного кооперативу. Без їхнього дозволу будь-який власник дійти до свого майна, гаража не може. У них є рішення апеляційної інстанції. Однак, воно оскаржено до касаційного господарського суду прокуратурою Івано-Франківської області, гаражним кооперативом та Івано-Франківською міською радою. І на сьогоднішній день справа ще знаходиться на розгляді», – продовжив адвокат.

Не дочекавшись завершення розгляду справи в касаційній інстанції, підприємство «ІОЛІТ-ІФ» просто загородило в’їзд до гаражного кооперативу і не пускає туди власників гаражів. Такі дії представники ГК «Соколи» називають незаконними. Адже, судовий процес ще не завершено.

«З документів вбачається, що Ярослав Каспрук цю земельну ділянку відчужив підприємству, директором якого є його заступник. Тобто, він передав цю землю сам собі. Вони продали цю земельну ділянку, як поле(!). Вказали, що на земельній ділянці нема жодного гаража, тільки – транспортна прохідна», – обурюється Роман Жирун.

Чим керувалася нотаріус, завіряючи такі документи, стане предметом перевірки, – переконують представники ГК «Соколи». Адже, згода на відчуження приватного майна відсутня – тож і продаж землі разом з гаражами й іншим майном незаконний.

«Ми звернулися в правоохоронні органи. Відкрите кримінальне провадження. Адже, нотаріус не мала права завіряти ці документи. Вона мала б взяти довідку про наявність споруд. Тут є гаражі, які є приватизовані. А це вже порушення права власності, якщо йшло відчуження цих об’єктів нерухомості. Відповідно мала би бути згода цих власників на відчуження майна», – заявив адвокат.

Також блокування заїзду до ГК «Соколи» є порушенням плану-схеми, затвердженого міськвиконкомом ще в 2013 році.

«Ми будемо це вирішувати в цивільно-процесуальному руслі. Будемо звертатися до міської ради й до інших контролюючих органів, щоб розблокували даний заїзд. Тому, що фактично заблокована дорога. Це в’їзд, який облаштований на підставі комісії безпеки дорожнього руху Івано-Франківського міськвиконкому ще в 2013 році. Це рішення не відмінено. Є план-схема, яка передбачає напрямок руху транспортних засобів. Зараз фактично невідомими особами перекрито дорогу. Тому ми вважаємо, що даний заїзд має бути розблокований», – додав Роман Жирун.

Поліція не перешкоджатиме молодикам захоплювати кооператив Соколи

Захоплення прохідної ГК «Соколи» і встановлення бетонних блоків на КПП, які перешкоджають проїзду до свого майна, є незаконним. Бо справа ще знаходиться на розгляді в суді.Дуже дивними є дії нотаріуса. Адже, на землі гаражного кооперативу «Соколи» знаходяться приміщення, які є в приватній власності. Тобто територію гаражного кооперативу умудрилися продали разом із приватними гаражами.Поліція за цими подіями лише спостерігає…

Опубліковано versii.if.ua Четвер, 13 серпня 2020 р.

Поліція наразі у конфлікт не втручається. Лише спостерігає в ролі охоронця громадського порядку. Правоохоронці кажуть, що це цивільно-правові відносини. Тож крапку в історії має поставити суд.

«Близько 5 години ранку до Івано-Франківськаого відділу поліції надійшло повідомлення про те, що невідомі ставлять блоки на проїжджу частину, на в’їзд до гаражного кооперативу на вулиці Вовчинецька 225. Виїздом на місце події слідчо-оперативною групою було встановлено, що ця земельна ділянка належить одній із фірм. Це цивільно-правові відносини. Потрібно звернутися до суду що одній, що другій стороні і тоді суд поставить крапку в даному питанні. Ми на даний час забезпечуємо охорону громадського порядку, щоб не виникло конфлікту між однією і другою стороною», – розповів Версіям начальник поліції міста Івано-Франківська полковник поліції Василь Маківничук.

Рейдери прийшли і заблокували гаражний кооператив Соколи

Вночі група молодиків за допомогою спецтехніки поставила бетонні перешкоди на КПП найбільшого гаражного кооперативу області на 1500 гаражів. Цим самим поставлене під питання саме існування неприбуткового гаражного кооперативу Соколи. Тут працюють маленькі підприємства десятків людей(СТО, шиномонтаж, слюсарні роботи тощо), і їхня робота в подальшому під питанням. Не секрет, що земля кооперативу є ласим шматком для забудови. В подальшому кооператив можуть забудувати комерційні структури, які навіть цього не приховують…

Опубліковано versii.if.ua Четвер, 13 серпня 2020 р.

Щодо розблокування проїзду правоохоронці радять гаражникам звертатися у виконавчу службу.

Що маємо?

  1. Захоплення прохідної ГК «Соколи» і встановлення бетонних блоків, які перешкоджають проїзду, є незаконним. Бо справа ще знаходиться на розгляді в суді.
  2. Дуже дивними є дії нотаріуса. Адже, на землі гаражного кооперативу «Соколи» знаходяться приміщення, які є в приватній власності. Тобто територію гаражного кооперативу умудрилися продали разом із приватними гаражами.
  3. Поліція за цими подіями лише спостерігає в ролі охоронця громадського порядку. Кажуть, що не можуть втручатися, бо це не їхня сфера повноважень.

Пізніше адвокат «нових власників» повідомив Версіям, що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.

«Я виходжу з того, що в державному реєстрі України зареєстроване право власності саме на цю земельну ділянку площею більше, як 6 гектарів за ТОВ ІОЛІТ-ІФ. Це державний реєстр на земельну ділянку. Згідно рішення Західного апеляційного господарського суду від 3 червня 2020 року законним власником цієї ділянки є ІОЛІТ-ІФ», – відзначив адвокат ТОВ МІЛЕР Володимир Суботник.

Щодо транспортної прохідної та необхідності забезпечення в’їзду та виїзду та рішення комісії з безпеки руху, яка передбачає тут облаштування дороги, а також пожежної безпеки, яка передбачає наявність двох виїздів адвокат відповів, мовляв: «Ми з цим будемо розбиратися».

Також Володимир Суботник демонструє статут ГК «Соколи» зразка 2004 року згідно з яким юридична адреса кооперативу вулиця Симоненка 5А, квартира 44. А суперечка триває за ділянку по вулиці Вовчинецька, 225.

Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив, що інша сторона використовує підроблені документи й демонструє старий статут організації. В державному реєстрі гаражний кооператив «Соколи» зареєстрований саме за адресою Вовчинецька, 225.

«Я бачив цей документ, який показує представник ТОВ «МІЛЕР». Це статут, який був первинно складений ще в 2004 році. На сьогоднішній день затверджена нова редакція статуту гаражного кооперативу «Соколи». В Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців адреса місцезнаходження Вовчинецька, 225 гаражний кооператив «Соколи». Сьогодні відкрито кримінальне провадження за даним фактом за статтею 358 ККУ. Тобто, підроблення та використання підроблених документів. Тобто, фактично цей витяг ґрунтується на договорі купівлі продажу, який посвідчила нотаріус Антоніна Мачкур, вказавши, що на даній земельній ділянці нема жодного гаража. Земля продана, як поле. Як в 2008 році ця нотаріус посвідчила аналогічний договір, так і повторно вчити на той самий злочин. Думаю, що правоохоронні органи розберуться», – відзначив Роман Жирун.

 

Відтак, представники гаражного кооперативу «Соколи» планують документи оскаржувати за наслідками кримінального провадження. Й акцентують, що діятимуть лише в правовому полі.

Читайте по темі:

“Великі сліпі” або як дерибанили івано-франківський завод «Родон»

Адвокат ГК “Соколи” – “рейдерам”: “Залиште нас у спокої і ми не будемо продовжувати справу”

Маленька перемога багатьох франківців: ГК «Соколи» виграв суд в екс-регіонала (документ)

Петиція про передачу Івано-Франківській міськраді землі ГК “Соколи”, яку намагаються незаконно привласнити, набрала чинності (документи) 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!