1

За словами депутата Калуської міської ради Олега Нижника, самотужки почистити русло річки нереально, інформують “Вікна”.

“Я опікуюся прибережною територією Сівки, продовжуючи благоустрій там. Зокрема, дбаю про двір, в якому живу, на вулиці Сівецькій. А почистити самотужки річку, яка протікає через центр міста — нереально!!! До того ж, це питання не однієї служби: і санепідемстанції, і екологічної інспекції та інших. Адже мешканці приватного сектору, власники гаражів, підприємства продовжують скидати нечистоти у водойму, яка і так перебуває в надкритичному стані”, – пише Нижник.

“Боляче проходити щодня повз таку картину. Взимку почали роботи по очистці й так і не завершили. Коли продовжать, невідомо. За цей період річка набрала ще гіршого вигляду, і її стан жахає. У минулі роки завжди був виводок каченят. Буквально декілька днів тому качки прилетіли і не мають де прихиститися…”, – додає Олег Нижник.

У Калуші наразі вдалося здійснити санітарну очистку частини річки Сівки від вулиці Об’їзної до вулиці Чорновола. Місцями техніка просто “топилася” у намулі.

Спеціальна робоча комісія вирішувала як укріпити береги Сівки. Варіантів є, як мінімум, два.

Перший: берег річки укріплюють бетонними плитами і такі ж плити ставлять на саме русло річки. Інший метод — ще більш інноваційний. Виявляється, є технологія, яка дозволяє залити дно і береги річки бетоном. Технологія недешева, але виробник дає щонайменше десятирічну гарантію.

Фото: Тарас Романишин .