рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Різдво: повір’я, прикмети, заборони та ритуали

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Свято Різдва — не тільки найсвітліше і радісне, а й найчарівніше. Про те, чого не можна, і, найголовніше, що можна – і треба! – робити 7 січня, розповідають психологиня Марина Єлісєєва і астропсихологиня Валентина Віттрок, пишуть Версії з посиланням на ТСН.

Повір’я

Різдво здавна вважалося сімейним святом, тому майже всі його повір’я пов’язані з історією сім’ї та роду. Наші предки вірили, що у вечір напередодні Різдва — так званий Святвечір — душі померлих родичів спускаються з небес, щоб побачити, як співається у відомій пісні, “тих, кого лишили на Землі”. Тому, сідаючи на стілець за святковим столом, вони попередньо дмухали на нього — боялися причавити невидимих гостей.

До гостей з плоті і крові потрібно ставитися не менш дбайливо і привітно — чим більше їх буде різдвяним вечором і наступним за ним днем, тим краще. Але з однією умовою: це обов’язково мають бути приємні вам люди: тих, кого ви не дуже любите, як і тих, хто не шанує вас, краще не запрошувати. Звертають увагу і на те, який гість першим переступить поріг будинку вранці 7 січня: якщо це буде чоловік, то весь рік господарів буде супроводжувати успіх і добробут, якщо ж жінка, то навпаки.

Getty Images

Прикмети

Велику увагу приділяли наші предки і одягу, в якому вони сідали за святковий стіл: він має бути тільки світлих тонів (темний віщує жалобу в сім’ї наступного року) і неодмінно новий (старий, у всякому разі в народі вірили в цю прикмету, притягує до дому бідність і злидні).

На Різдво уважно стежили за погодою: заметіль та іній на гілках дерев віщували хороший урожай, сніг — на ранню весну, а зоряне небо — що особливо добре вродять у новому році горох і гречка.

Заборони

У Різдва, як і у будь-якого іншого релігійного свята, багато заборон. Так, цього дня не можна шити (вважається, що тоді хтось у родині може осліпнути) і в’язати (дитина, яка народиться у вас або ваших родичів, може заплутатися — тобто, зав’язатися — в пуповині). Наскільки це правда, достеменно невідомо, але якщо вже наші предки дотримувалися цих правил, то, можливо, і нам не варто ними нехтувати.

Не рекомендується на Різдво й ворожити — для того, щоб запитати у вищих сил, що на вас чекає в майбутньому, буде ще багато часу: краще всього робити це в так звані Святки — від 8 січня і до Хрещення, недарма ворожіння цього часу так і називаються — святкові.

Getty Images

Ритуали

На Різдво здавна проводили безліч найрізноманітніших ритуалів, але, щоб вас зовсім не звинуватили в темнолюбстві, виконайте якомога симпатичніші й не прив’язані до магії — неважливо, буде вона чорною або білою. Наприклад, починаючи від 7 січня, протягом сорока (!) днів (цей період називається мир — наші предки вірили, що в цей час людям у всіх справах допомагають ангели), щоранку, прокидаючись, загадуйте нове бажання — уявляєте, скільки хорошого увійде у ваше життя!

Наші предки вірили, що о третій годині ночі проти 7 січня відкриваються небеса, тому якщо в цей час вийти на вулицю і попросити вищі сили про свою мрію, вона неодмінно здійсниться. Головне, пам’ятати: не можна просити за інших — бажання має бути тільки вашим, а ще воно в жодному разі не має завдати шкоди іншим — це категорично забороняється. Можливо, таке бажання і здійсниться, але неприємності, які ви ризикуєте отримати у відповідь, змусять вас про нього пошкодувати.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ