19 березня підприємство зупинило роботу і колектив пішов на карантин. А з понеділка 27 квітня там частково відновили роботу. Працює проект “Шкода” в якому задіяні півтора тисячі робітників.

Перед початком роботи заводу були продезінфіковані всі приміщення підприємства. Нанесена спеціальна розмітка та розміщені оголошення, які закликають дотримуватися безпечної дистанції у 1,5 метри. Тепер для працівників організували довіз автобусами. Крім того, придбали дезінфікуючих та засобів захисту й спеціальні машини, які миють підлоги.

“Загалом у нас на підприємстві працює 3700 робітників. На сьогодні ми вивели на роботу 1500 працівників. Середня зарплата по І кварталу у нас склала 10444 гривні. Зарплата в зв’язку з карантином не знизилася. Коли люди йшли на карантин, їм виплатили зарплати, аванс. Виплатили за простої 2/3 зарплати. Зробили все для того, щоб люди були забезпечені коштами”, – розповів генеральний директор ДП ВО “Карпати” Дмитро Втерковський.

На підприємстві опрацювали фінансовий план по 2020 році. Раніше, за словами керівника, виходив серйозний показник – якби не ситуація з коронавірусом завод мав вийти з об’ємами цього року 850-900 мільйонів гривень по року. Загалом через карантин підприємство втратило 7 мільйонів гривень. Тож прийняли рішення, вживши всіх необхідних заходів та отримавши відповідні дозволи, відновити роботу.

“Ми повинні розуміти, що ми працюємо з Європою, з підприємствами, які збирають автомобілі. Тому сьогодні у нас запрацював із проектів завод “Шкода”. У нас працює 32 автобуси, які довозять наших працівників до місця роботи. Ми закупили необхідні матеріали, щоб забезпечити нормальну роботу, щоб не було жодних заражень. Це коштувало близько 8 мільйонів гривень. Ми закупили нові машини, які миють підлогу. Закупили хімію, рукавички, маски. Тільки масок купили близько 80 тисяч штук. Маски ми видаємо кожному робітнику по два комплекти. Пропрацювали питання з окулярами. Робимо перегородки на робочих місцях. Зробили перегородки в їдальні, щоб працівники могли безпечно обідати”, – додав керівник.

Те що підприємство запрацювало має великий плюс для міста. Адже, карантинні обмеження довели до того, що міський бюджет недоотримав лише за квітень понад 50 мільйонів гривень податків.

“Відновлення роботи підприємства дуже важливе, адже воно є одним з найбільших платників податків до бюджету міста Івано-Франківська. Ми раніше прийняли рішення, що всі виробничі підприємства можуть працювати. Це не заборонено Поставою Кабміну. Місто дуже залежить від податків на доходи фізичних осіб. За квітень місяць, порівняно з минулим роком, оподаткування знизилося. Від карантину місто несе величезні збитки. Для прикладу, якщо минулого року в квітні ми отримали податків до міського бюджету в розмірі 138 мільйонів 638 тисяч гривень, то цього року станом на сьогодні це 88 мільйонів 660 тисяч гривень. Порядка 50 мільйонів гривень ми недоотримали за цей місяць”, – розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Мер додав, що якщо не буде працювати економіка, то може гостро постати питання з виплатами зарплат вчителям, вихователям, лікарям.

“Нам треба навчитися жити з цією бідою і працювати. Робота ВО “Карпати” – хороший приклад для інших підприємств. Тому вважаю, що з дотриманням санітарних вимог економіка може працювати”, – резюмував міський голова.

Відео Суспільне Карпати

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!