Відповідно зростає й кількість жертв. А ось винуватці ДТП часто не просто відбуваються м’яким покаранням, а й взагалі уникають покарання, як такого, пишуть Версії.

Буває й так, що прокурори, замість того, щоб обвинувачувати, виступають в ролі адвокатів, буває, що зникають речові докази. І не якісь дрібнички, а (як у нашому випадку) цілі автомобільні причепи.

Початок справи, про яку йде мова, сягає 5 жовтня 2016 року, коли, приблизно о 13 годині 15 хвилин, вантажний автомобіль марки «RENAULT MAGNUM» (реєстраційний номер ВС 7084 АТ) із напівпричепом марки «ROSSART-GIFUT» (реєстраційний номер ВС 5737 ХР), яким керував Богдан Павлишин, на дорозі «Львів-Івано-Франківськ» в межах села Соколівка Жидачівського району Львівської області, біля будинку № 27, що по вул. Миру, внаслідок виносу причепу на зустрічну смугу, «зніс» з дороги автомобіль марки «RENAULT TRAFIC» (реєстраційний номер АТ 0722 ВІ), яким керував мешканець Бурштина Степан Червак. Внаслідок ДТП Степан Червак загинув на місці.

Як було встановлено, водій Павлишин порушив вимоги п.п. 1.5., 2.3. б), д), 12.1. Правил дорожнього руху України, які виразилися в тому, що він, керуючи вказаним транспортним засобом, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її змін, не вибрав в установлених межах безпечної швидкості руху свого транспортного засобу та не оцінив дорожню обстановку, що призвело до виносу на заокругленій ділянці даної дороги напівпричепа на зустрічну смугу руху.

Слід зазначити, що відповідачами по справі проходять двоє – водій Богдан Павлишин (найманий працівник), та фактичний власник транспортного засобу Олег Дідик.

Коли трапилася аварія, поліція того ж дня (5 жовтня 2016 року) наклала арешт на вантажівку та на напівпричеп. Постановою слідчого від 18 жовтня 2016 року автопоїзд у складі автомобіля марки «RENAULT MAGNUM» (реєстраційний номер ВС 7084 АТ) та напівпричепа марки «ROSSART-GIFUT» (реєстраційний номер ВС 5737 ХР) визнано речовим доказом. Того ж дня (18 жовтня 2016 року) Олег Дідик звернувся із письмовою заявою до слідчого про передачу йому на зберігання автомобіля марки «RENAULT MAGNUM» на що слідчий виніс постанову про передачу автопоїзду на відповідальне зберігання Дідику О.І.

Того ж таки дня, тобто 18 жовтня 2016 року, Олег Дідик подав слідчому письмову розписку про те, що приймає на відповідальне зберігання тягач «RENAULT MAGNUM» (реєстраційний номер ВС 7084 АТ) та напівпричеп марки «ROSSART-GIFUT» (реєстраційний номер ВС 5737 ХР), які зобовʼязується зберігати до вирішення справи по суті та не відчужувати. Крім того, Олег Дідик був попереджений про кримінальну відповідальність за ст. 388 КК України.

В ході судового засідання Перемишлянського районного суду Львівської області (головуючий – суддя Гуняк О.Я.), який розглядає кримінальну справа № 443/14/17 за обвинуваченням Павлишина Б.Г. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, з’ясувалося, що відповідач Олег Дідик відчужив належний йому напівпричіп марки «ROSSART-GIFUT» реєстраційний номер ВС 5737 ХР (речовий доказ) і продав. Представники «Громадського комітету транспортної безпеки в Івано-Франківській області» стверджуюють, що даний напівпричеп взагалі зник з державного реєстру і за Олегом Дідиком, наразі, числиться лише один транспортний засіб – «Volksvagen Transport».

Цілком імовірно, що Дідик Олег Іванович, якому було ввірено речовий доказ у кримінальному провадженні № 12016140000000889 – напівпричіп марки «ROSSART-GIFUT» реєстраційний номер ВС 5737 ХР, здійснивши відчуження цього майна, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 388 КК України, згідно якої настає кримінальна відповідальність за розтрату, відчуження, приховування, підміну, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, із заставленим майном або майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено.

19 липня 2017 року Перемишлянський районний суд відхиляє клопотання Наталії Червак (дочки загиблого) про витребування із регіонального сервісного центру МВС України у Львівській області облікової картки транспортного засобу в даному кримінальному провадженні.

Прокурор по справі Д.Костишин, який, як розповідають очевидці, чомусь прибуває на засідання суду в одному автомобілі з відповідачем, не заперечує, що в таких діях відповідача може бути склад злочину, але додає, що потрібно розбиратися.

Слід зазначити, що ще до початку судового розгляду справи позивачами Червак Стефанією Дмитрівною, Червак Софією Василівною, Червак Наталією Степанівною та Черваком Петром Степановичем подано позовну заяву про стягнення з відповідачів Павлишина Б.Г. та Дідика О.І. в солідарному порядку відшкодування в розмірі 2 000 000 (два мільйони) гривень на користь позивачів, а також стягнення з позивача Павлишина Б.Г. на користь позивача Червак Н.С. витрати на правову допомогу в розмірі 18 000 (вісімнадцять тисяч) гривень.

Втім, з огляду на те, як триває процес, у постраждалої сторони вже виникає сумнів, не лише щодо задоволення своїх позовних вимог, але й в невідворотності покарання тих, хто причетний до загибелі Степана Червака. Тому й змушені вони шукати підтримки в сусідній з Львівською області, тобто в Івано-Франківській. Тому й звернулися за підтримкою до «Громадського комітету транспортної безпеки в Івано-Франківській області».

Наступне судове засідання по справі призначене на 25 серпня 2017 року. Громадський комітет обіцяє тримати справу на контролі.