Сьогодні, 14 березня, на площі перед адміністративним будинком в Івано-Франківську розпочалася позачергова сесія івано-франківської обласної ради.через розгін блокади ОРДЛО та арешт її учасників.
Після переклички голова обласної ради Олександр Сич оголосив позачергову сесію правомочною, пишуть Версії.

На знак протесту в цілому ряді міст України в тому числі і в Івано-Франківську були проведені акції. І ми вирішили провести позачергову сесію у такому відкритому порядку”, – розповів Сич. Присутні є 57 депутатів.

Сесія планує затвердити звернення до Президента України Петра Порошенка, до Верховної ради України та Кабінету міністрів України з вимогою звільнити затриманих учасників блокади торгівлі з окупованими територіями, закрити кримінальні впровадження проти учасників блокади, звільнити з займаних посад міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції В’ячеслава Амброськіна, визнати законодавчо російську агресію проти України війною та прийняти закон про окуповані території.

“10 березня на сесії було прийнято схоже звернення. Ще тоді обласна рада зверталася я до влади, щоб мирно врегулювати це питання. А також законодавче врегулювання цієї ситуації. Зараз ми маємо ситуацію, коли навпаки конфлікт намагалися вирішити силою. Замість того, щоб обговорювати проект закону, який повинен врегулювати це питання, влада його навіть не обговорює”, – заявив під час обговорення проекту рішення депутат Василь Гладій.

 

Депутат наголошує, що потрібно звільнити винних у затриманні активістів.

 

Михайло Королик в процесі обговорення проекту рішення додав, що 10 березня було на сесії внесено зауваження щодо недопущення силового розгону тих, хто блокує торгівлю з ОРДЛО.

“Якщо вчора Янукович побоявся відправити у відставку винних у мировому розгоні студентів, то сьогодні винні повинні піти з посади”, – заявив Королик.

Депутат Тарас Виноградник закликав представників політичних сил, які представлені у парламенті звернутися до своїх колег, щоб на законодавчому рівні вирішити цю проблему.

Шляхом поіменного голосування облрада прийняла рішення. 61 проголосували за, Олег Гончарук утримався